یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

طرح واشنگتن برای تامین امنیت بغداد

منابع عالی رتبه امنیتی در عراق از تلاش آمریکا برای ایجاد لشکری نظامی از نیروهای عراقی آموزش دیده تحت نظارت مربیان آمریکایی با هدف تامین امنیت بغداد خبر دادند. در همین حال مسئولان سیاسی عراق از امکان استقرار مجدد نظامیان آمریکا در عراق ابراز نگرانی کرده و نسبت به خطرات آن هشدار دادند.

گسترش روابط تهران-بغداد

وزیر امور خارجه اظهار داشت:ایران گسترش روابط تهران و بغداد را همواره جزو اولویت های خویش می داند و از مبارزه دولت عراق با داعش که بی ثبات سازی امنیت و وحدت عراق را هدف قرار داده است، حمایت می کند.

شبح مرگ بر کنفرانسِ سران؛ بغداد در آتش

منصور فریاد زد: جناب سرهنگ! دکل! دکلِ کابل فشار قوی مقابل‌مان است. از زیرش رد شیم یا از روش؟ عباس بدون اینکه پاسخی بدهد ارتفاع را کمی بیشتر کرد و از روی کابل فشار قوی رد شد. برای لحظه‌ای نوسانات شدید برق، سیستم ارتباطی هواپیما را مختل کرد… به سمت 330 درجه گردش کرد و روی بام شهر قرار گرفت.

تا پیروزی نهایی جنگ را ادامه می‌دهیم

رئیس سازمان بدر در مراسم تشییع سه فرمانده شهید این سازمان که در نبرد با تکفیری ها به شهادت رسیده بودند از ادامه جنگ علیه داعش تا پیروزی نهایی خبر داد.

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در بغداد

انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شرق بغداد، دست‌کم 2 کشته و 8 زخمی برجای گذاشت.

دفاتر واحد مرکزی خبر در جهان تعطیل می‌شود

دفاتر واحد مرکزی خبر در چهار شهر مهم جهان، برای ایران حفظ و سایر دفاتر تعطیل می‌شود. پوشش خبری وقایع جهان یا از طریق تصاویر شبکه‌هایی چون پرس تی وی و العالم پوشش داده یا همچون دیگر شبکه‌های خبری رقیب، به محض یک واقعه یا پیش از اتفاقات مشخص، تیم خبری به کشور و شهری که قلب خبر در آنجا می‌تپید اعزام می‌شود.

انتشار دو کتاب در حوزه اسلام

کتاب «مقاربات فی الفکر الاسلامی المعاصر» به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد منتشر شد.

دوستان و دشمنان تاریخی امام حسین(ع)

هارون‌الرشید، نخستین خلیفه‌ای بود که نسبت به قبر شریف امام حسین(ع) و تمامی خانه‌های اطراف آن دست‌ درازی کرد و امروز داعشیان علاقمندند تا تاریخ را تکرار کند اما عشق مردم به امام و بارگاه ایشان آبی سرد بود بر آتش کینه امام ستیزان.

ایران همسایه مهم عراق است

سفیر جدید آمریکا در بغداد جمهوری اسلامی ایران را همسایه‌ای مهم برای عراق خواند و گفت بین باید بین دو کشور همکاری وجود داشته باشد.

تقدیر «فواد معصوم» از کمک‌های ایران به عراق

رئیس جمهور عراق امروز در گفت‌وگو با سفیر ایران در بغداد از کمکهای ایران به کشورش در زمینه‌های مختلف تقدیر کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.