رقابت داغ ایران و روسیه در بازار انرژی

بلومبرگ طی گزارشی با هدف القای احتمال تغییر روابط سیاسی ایران و روسیه در سایه رقابت در بازار انرژی نوشت، مسکو که یکی از بهترین هم‌پیمانان تهران بوده است، با بازگشت ایران به بازار جهانی انرژی، بزرگ‌ترین بازنده خواهد بود.

نگرانی از اشباع بازار جهانی نفت

بلومبرگ گزارش داد: ایران، لیبی و عربستان به دنبال افزایش تولید نفت خود هستند

شرکت‌های آمریکایی حق‌معامله با ایران‌را ندارند

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، گفت: با وجود تعلیق تحریم‌های صنعت خودروسازی ایران، شرکت‌های آمریکایی همچنان اجازه ندارند با ایران وارد معامله شوند.

ایران به دنبال نشست اضطراری اوپک نیست

بلومبرگ با اشاره به انتظار ایران از لغو تحریم‌ها طی گزارشی اینگونه تحلیل کرد که این کشور به رغم اینکه همواره مایل به افزایش قیمت‌ها در بازار نفت بوده، این بار به دنبال برگزاری نشست اضطراری اوپک نیست.

چین وب سایت بی‌بی‌سی را مسدود کرد

بی بی سی روز گذشته با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مقام های چینی وبسایت این پایگاه خبری را به خاطر تشدید تنش بین معترضان و پلیس مسدود کرده است.

بهانه‌‎جویی آمریکا برای نپذیرفتن سفیر جدید ایران در سازمان ملل

خبرگزاری‌های رویترز و بلومبرگ به نقل از منابع نا‌شناس، نقش داشتن ابوطالبی در جریان تسخیر سفارت آمریکا در تهران در آبان سال ۵۸ را دلیل صادر نشدن روادید ‌برای آقای ابوطالبی دانسته و انتخاب وی را چالشی دانسته‌اند که دولت ایران برای اوباما پدید آورده است.

بلومبرگ: ایران یک صادرکننده هسته‌ای است

ایران در اثر تحریم ها به پیشرفت های جدی در حوزه فناوری هسته ای رسیده و عملا اکنون به یک صادر کننده هسته ای تبدیل شده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.