پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

هدر‌رفت 1.5 میلیون لیتری بنزین و نفت خام را از طریق مجلس پیگیری می‌کنم

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در مورد هدر رفت 1.5 میلیون لیتری بنزین گفت: این موضوع را از طریق مجلس پیگیری خواهم کرد.

هدر رفت 1.5 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه شازند/ وزیر پاسخگو نیست!

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی از هدررفت 1.5 میلیون لیتر بنزین از چهارشنبه تاکنون بر اثر پارگی خطوط 16 و 25 اینچ پالایشگاه امام خمینی شازند خبر داد.

واردات بنزین ۲ برابر شد

در ۱۷۰ روز نخست سال‌جاری بیش از ۱.۳ میلیارد لیتر بنزین به ارزش بیش از ۸۰۰ میلیون دلار وارد کشور شده است که با این اعتبار می‌توان منابع مالی ساخت یک پالایشگاه ۶۰ هزار بشکه‌ای نفت را تامین کرد.

تغییرات جدید عرضه بنزین درجایگاه‌ها

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تشریح آخرین وضعیت افزایش نرخ کارمزد فروش بنزین در جایگاه‌‌ها اعلام کرد: اجرای طرح فروش حق‌العملی بنزین در جایگاه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

واردات روزانه ۸میلیون لیتر بنزین

وزیر نفت با بیان اینکه روزانه حدود ۸ میلیون لیتر بنزین وارد می‌کنیم، گفت: اصل حیاتی در دوران پساتحریم برای ما بدست آوردن سهم از دست رفته مان در بازار جهانی است.

موجودی بنزین کشور ته کشید

مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآرده‌های نفتی در طول دو سال گذشته نه تنها اقدامی در جهت افزایش کمیت و کیفیت‌ و خودکفایی فرآورده‌های نفتی به خصوص بنزین انجام نداده بلکه به گواه آمار و اطلاعات رسمی از ابتدای سال جاری واردات بنزین نیز ۳۲۴ درصد افزایش یافته است.

ساخت ۱۳ پالایشگاه نفت متوقف شد

همزمان با پیش بینی جهش جدید مصرف بنزین و توقف ساخت ۱۳ پالایشگاه و مجتمع بنزین‌سازی، یکی از بزرگترین تاجران بنزین جهان برای امضای قرارداد فروش بنزین با کشورمان به تهران آمده است.

عکس: دولت راستگویان: بنزین گران نمی‌شود

۵ اسفندماه سال گذشته پس از آن که مجلس با هدف همراهی با دولت یازدهم، تبصره ۲۱ لایحه بودجه ۱۳۹۴ (مربوط به هدفمندی یارانه‌ها) را عینا مطابق پیشنهاد دولتی‌ها به تصویب رساند، محمدباقر نوبخت به جمع خبرنگاران آمد و وعده داد که با توجه به مصوبه مذکور، در سال ۹۴ بنزین و گازوئیل گران نخواهد شد.

بنزین تک‌ نرخی و ۱۰۰۰ تومان شد

معاون وزیر نفت با اشاره به عرضه تک نرخی بنزین با دو قیمت ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ تومان اعلام کرد: سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی تا شهریور ماه اعتبار دارد.

تأمین کسری یارانه ها؛از جیب کم مصرفها

در صورت تصویب و اجرای این سناریو، مردم کم مصرفی که در حد الگوی مصرف (سهمیه ها)، بنزین مصرف می کنند و عموما کم درآمد هم هستند، جریمه می شوند و با افزایش 43 درصدی قیمت بنزین مواجه می‌‌‌‌شوند ولی پرمصرف هایی که بیشتر از سهمیه ها، بنزین مصرف می کنند و عموما پردرآمد هم هستند، تشویق می شوند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.