سه دروغ بزرگ برای دفاع از واردات بنزین

سازمان حفاظت از محیط زیست هم چند هفته پیش بیانیه‌ای منتشر کرد و مدعی شد که استفاده از بنزین تولید داخل، عامل اصلی آلودگی هوای تهران است. به عبارت دیگر، پایه اصلی بیانیه سازمان حفاظت محیط زیست این موضوع بود که بنزین پتروشیمی در تهران توزیع شده است. با این حال، تمامی کارشناسان و مسئولان ارشد حوزه انرژی متفق‌القول می‌گویند که اساسا بنزین پتروشیمی در تهران توزیع نشده که بخواهد عامل آلودگی هوای پایتخت باشد!

رابطه بنزین پتروشیمی­‌ها و آلودگی هوای کلان­شهرها

‫بنزین تولیدی پتروشیمی‌­ها از کیفیت بالاتری نسبت به بنزین تولیدی در اکثر پالایشگاه‌­های کشور برخوردار هستند و حتی اگر بنزین را همچنان جزو متهمان اصلی آلودگی هوای کلان­شهرها بدانیم، بخش عمده این موضوع از کیفیت پایین بنزین تولیدی پالایشگا‌ه‌­ها ناشی می‌‌شود‬.

آخرین هدیه بنزینی احمدی‌نژاد

همزمان با خودکفایی و افزایش تولید بنزین ایران، احتمال اختصاص سهمیه ویژه بنزین نوروزی قوت گرفته و در صورت موافقت رئیس جمهور، این سهمیه در روزهای پایانی اسفند به کارت هوشمند سوخت خودروها واریز می‌شود.

توزیع بنزین اروپایی آغاز شد

همزمان با آغاز عرضه بنزین با استاندارد یورو ۴ و ۵ اروپا در ۸ کلانشهر اصلی کشور، معاون وزیر نفت از تثبیت قیمت بنزین با استانداردهای جدید خبر داد و اعلام کرد: نسل جدید بنزین عرضه شده دارای عدد اکتان بالاتری نسبت به بنزین معمولی فعلی است.

عرضه بنزین یورو ۴ در ۸ کلانشهر از اواسط بهمن

همزمان با آغاز دهه فجر و تولید بنزین با استاندارد یورو ۴ در پالایشگاه شازند اراک، عرضه این بنزین در ۸ کلانشهر از جمله تهران آغاز می‌شود.

بنزین داخلی ۳ برابر آلوده‌‌ کننده است

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران سومین نکته‌ای که در این بررسی مورد توجه قرار گرفته را میزان گوگرد و سایر ناخالصی‌های موجود در بنزین را بر اساس استاندارد یورو 4 زیر 50 ppm (قسمت در میلیون) عنوان و اضافه کرد: این رقم در بنزین‌های داخلی حدود 180 ppm (قسمت در میلیون) است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.