زمزمه تغییر مدیرعامل بنیاد ادبیات داستانی

شایعه تغییر مدیرعامل بنیاد ادبیات داستانی در حالی در برخی محافل رسانه‌ای مطرح شده است که بیش از عملکرد مدیر، نحوه تعامل وزارت ارشاد با این نهاد ادبی مورد نقد و نیازمند بازنگری جدی است.

جنگ نرم تجربه مشترک ۷۰ میلیون ایرانی‌ست

من حزب‌اللهی‌ و مدافع انقلاب اسلامی هستم اما عده‌ای به من بی‌بصیرت گفتند و اعتقاد داشتند که در برخی شرایط مواضع درستی نداشته‌ام اما من معتقدم که لازم نیست همیشه مواضع‌ام را بطور مستقیم فریاد بزنم. ما در جنگ نرم هستیم.

نويسنده مُرد تا كتابش از غربت دربيايد

حالا نزديك شش ماه بعد از مرگ و از غربت درآمدن گلابدره‌اي كتاب ناب او هم از غربت درآمد. ديروز مراسم رونمايي از چاپ جديد «لحظه‌هاي انقلاب» در بنياد ادبيات داستاني برگزار شد تا اين روايت دست اول از انقلاب در دسترش كتاب‌خوان‌ها قرار گيرد.

ترجمه آثار فارسی باید از مسئولین مطالبه شود

مراسم آئین اهدای نخستین جایزه ادبی حوا عصر امروز در بنیاد ادبیات داستاین ایرانیان برگزار شد. جواد محقق شاعر و نویسنده کودک و نوجوانان در سخنانی از مشکلات ترجمه در ایران گفت و افزود: مشکل ترجمه همواره یک سویه بودن جاده‌ای از سمت بیرون به داخل بود، نه نهادهای رسمی دولتی و نه بخش‌های خصوصی […]

وب‌سایت «گنجینه سخن» رونمایی شد

میثاق امیرفجر از نویسندگان حوزه ادبیات دینی و عرفانی، متولد 1328 در محله پاچنار تهران و دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و کارشناسی ارشد فلسفه است. از جمله آثار مکتوب وی می‌توان به مجموعه 20 جلدی پیامبر اعظم (ص) و داستان‌های نغمه در زنجیر، ورقا، دو قدم تا قاف، دره جذامیان، فیلسوف‌ها و هر روزه سقراط اشاره کرد.

امیرخانی: سیاستمدار ما صفتی ندارد

امیرخانی همچنین گفت: اگر به جامعه سیاست‌زده‌مان سری بزنید، می‌توان گفت در بی‌صفت‌ترین دوران سیاسی‌مان به سر می‌بریم. یعنی سیاستمدار ما هیچ صفتی ندارد. اوایل انقلاب سیاستمداران به یک دسته و گروه تمایل داشتند و معلوم بود چگونه فکر می‌کنند. به دنبال این نباشید که من چه گروه یا دسته‌ای را می‌گویم. منظورم همه سیاستمداران امروزمان است.

بیناد ادبیات داستانی در جشنواره فجر داوری می‌کند

این بنیاد مهرداد غفارزاده، ابراهیم مطلق، صادق کرمیار، جهانگیر خسروشاهی و فریبا کلهر را به عنوان اعضای داوری بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان به دفتر جشنواره فجر معرفی کرد.

بنیاد ادبیات داستانی؛ در آستانه تعطیلی

بنیاد ادبیات داستانی این روزها با مشکلات و دغدغه‌های متعددی سرپنجه نرم می‌کند،‌ مسائلی که بارها مسئولان وعده رفع‌ آنها را دادند. اما اکنون فعالیت بنیاد تا مرحله تعویق یا تعطیل پیش رفته است.