سینمای ایران انضباط اقتصادی ندارد

یکی از آسیب هایی که بودجه های دولتی می زند، گران بودن پروژه است یعنی زمانی که شما در دفتر خودت می توانی فیلمی را با 300 میلیون تومان بسازی، وقتی قرار می شود که این بودجه به رایگان در اختیارت قرار بگیرد سعی می کنی که فاکتور سازی و سندسازی کنی و این رقم را به چندین برابر افزایش بدهی. بنابراین این پاسخ گویی از بودجه ها باید ارائه شود.

دفترچه سیاست‌سینمایی نگاه‌استراتژیک ندارد

دفترچه «رویکردها و راهبردها و سیاست های سازمان سینمایی» بسته سیاستی است که اواخر خرداد ماه در اختیار اهالی سینما و رسانه قرار گرفت. بسته ای که از طریق سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل دریافت است و بنا دارد سیاستگذاری های سینمایی دولت یازدهم را برای سال 93 و بعد از آن مشخص کند.

شهاب اسفندیاری معاون فرهنگی فارابی شد

مهندس محمدرضا جعفری جلوه مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی طی حکمی دکتر شهاب اسفندیاری را به عنوان «معاون فرهنگی» بنیاد سینمایی فارابی منصوب کرد.

فیلم شهید شوشتری بهار ۹۲ کلید می خورد

علیرغم تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر آماده شده فیلم زندگی شهید شوشتری تا پایان دولت دهم، تهیه کننده این فیلم از آغاز تولید این فیلم در بهار سال ۹۲ خبر داد.

فرار به جلو با لبخندهای تلخ!

کسی که چهار سال سکان سینمای کشور را در دست داشته به درستی مهم‌ترین کاستی این سینما را در جشن سی و چهارسالگی انقلاب، ساخته نشدن آثاری درباره مبارزات مردم در دوره طاغوت و پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 عنوان می‌کند. اما سوال این است که شمقدری از این موضوع به چه کسی گله می‌کند؟

همه سینما را به یک چوب نرانیم

می‌بینید که در عرصه‌های مختلف ما حرکتی رو به جلو داریم اما در سینما چرا همه از سَر ناامیدی سخن می‌گویند؟ شاید چند فیلم سیاه‌نما ساخته شود اما چرا همه‌ی سینما را با یک چوب می‌رانیم؟ همین رفتار باعث می‌شود به جایی برسیم که مقیاس‌هایمان بهم ریخته و همه چیز را با هم قاطی می‌کنیم و حتی فیلمی به نام «جدایی نادر از سیمین» را هم اثری ضد اسلامی و ضد نظام می‌دانیم!

سکوت عرب‌نیا درباره «چ» شکسته شد

عرب‌نیا با اشاره به سکانس پایانی تصریح کرد: درباره تجهیزات سنگینی که برای اجرای سکانس آخر آماده شده بود و دوستان اذعان دارند از ساعتها پیش از شروع فیلمبرداری تجهیزات آماده بوده باید بگویم این مساله صحت ندارد و با این روند می‌خواهند نرسیدن فیلم به جشنواره را به عدم حضور من در سکانس پایانی مربوط بدانند.

مدیر فارابی: نباید از فیلم‌های ارزشی انتظار بازگشت سرمایه داشت

در حالی که پر فروش ترین آثار سینمایی ایران را آثار ارزشی تشکیل می دهند، مدیر سازامن سینمایی فارابی آثار ارزشی را فاقد مخاطب خواند.

احتمال ساخت فیلم «عاشورا» به کارگردانی «مل‌گیبسون»

ملیسا کارتر مدیر ارشد اجرایی کمپانی تهیه و پخش ریل نایت (Reel Knight) که به تازگی برای تولید «رومی و انسان کامل» درباره زندگی مولانا جلال‌الدین در ایران با بنیاد سینمایی فارابی وارد مذاکره شده است، خبر از احتمال تولید فیلم «عاشورا» به کارگردانی «مل گیبسون» داد.

تقسیم بندی جدید بیناد سینمایی فارابی اعلام شد

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی با آرزوی سالی خوب برای سینمای کشور، تقسیم‌بندی‌های جدید بنیاد سینمایی فارابی را اعلام کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.