لانه‌ ایرانیان ضد ایران کجاست؟ + تصاویر

بنیاد دموکراسی در ایران به طور منظم گزارش‌هایی را پیرامون شرایط حقوق بشر در ایران تهیه می‌کند و در اختیار رسانه‌های بین‌المللی، دیگر گروه‌های حقوق بشری و سیاست‌مداران قرار می‌دهد.

جایزه بنیاد ملی دموکراسی آمریکایی به جنبش سبز رسید

این بنیاد در سال 1982 از سوی وین وبر با شعار اصلی «آنچه برای آمریکا خوب است، برای دنیا نیز خوب است» تاسیس گردید. توسعه دمکراسی با قرائت آمریکایی، ایجاد و حمایت از سازمانهای همسو با لیبرال دمکراسی غرب و حفاظت از منابع آمریکا از کارهای ویژه این بنیاد است. این بنیاد در کشورهای هدف تلاش می کند تا در پوشش حمایت از دمکراسی، احزاب و گروه های همسو با منافع آمریکا را به قدرت برساند. حمایت و کمک به پیروزی انقلاب های مخملی در جمهوری های شوروی سابق در کارنامه این بنیاد ثبت شده است. بعد از افشا شدن فعالیت های سازمان سیا شورای امنیت ملی آمریکا به این شکل جدید از فعالیت روی آورد.

ميليون‌ها دلار به هواداران موسوی کمک کرديم

درست پيش از ظهور جنبش سبز در تهران که با اعتراض به انتخابات آغاز شد، “کنت تيمرمن”، رييس بنياد براي دموکراسي در مقاله اي نوشت “در دهه گذشته، بنياد ما ميليون ها دلار براي ترويج انقلاب هاي رنگي در جاهايي مانند اوکراين و صربستان خرج کرده است. بخشي از اين پول ها هم از طريق افرادي که با موسسه هاي غيرانتفاعي در خارج از ايران ارتباط دارند به دست گروه هاي هوادار موسوي رسيده است.”

کمک مالی N.E.D برای آشوب در ایران

رابرتس در پاسخ گفت:”کمپيني که عليه ايران وجوددارد به دموکراسي و انتخابات هيچ ارتباطي ندارد. اين کمپين ارتباط چنداني به برنامه هسته‌اي نيز ندارد. ادعاي برخورداري ايران از سلاح هسته‌اي مانند ادعاي برخورداري صدام از سلاح‌هاي کشتار‌جمعي است چيزي که آمريکا نمي‌تواند تحمل کند وجود ايران به عنوان يک کشور مستقل است”.