اذعان پاکستان به اعزام نیرو به بحرین

حزب حاکم پاکستان به اعزام نیروی نظامی به بحرین اذعان کرد

نظر سیدحسن نصرالله درباره جنگ سوریه

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه گزینه نظامی در سوریه شکست خورده است، تأکید کرد که هدف از جنگ در این کشور تحقق دموکراسی یا عدالت نیست.

حجاب همسر دیکتاتور، قبل و بعد از انقلاب

به دنبال انقلاب مردم تونس، زین العابدین بن علی رئیس جمهور وقت تونس به همراه همسرش لیلی طرابلسی در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۱ با فرار از تونس، به عربستان سعودی پناهنده شدند.

عکس: سوریه پس از سه سال جنگ داخلی

به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه، از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه 146 هزار سوری کشته شده‌اند. در گزارش جدید صندوق‌ بین‌المللی حمایت از کودکان (یونیسف) آمده است، از این تعداد دست کم 10 هزار تن کودک بودند که بالاترین تعداد کشته شدگان کودک در درگیری‌های اخیر این منطقه محسوب می‌شود.

بلندپروازی‌های قطر رو به کاهش رفته است

قطر در گذشته گروه‌های شورشی را که برای برکنار کردن رهبر لیبی می جنگیدند مسلح کرده بود و اکنون همین سیاست را در باره سوریه به کار می برد. این کشور همچنین میلیاردها دلار را در تلاش بی نتیجه برای نجات دولت محمد مرسی، رئیس جمهوری اسلامگرای برکنار شده مصر، به هدر داد.

نقش آمریکا در معادلات داخلی حکومت آل سعود

ملک عبدالله و اطرافیان او از اینکه بهار عربی نتوانست منجر به استقرار دموکراسی‌های استوار در تونس، مصر، یمن، بحرین، لیبی و سوریه شود، بسیار خوشحال هستند. بهار عربی باعث شد که دولت‌های رقیب عربستان در منطقه ضعیف و شکننده شوند. برای مثال، مصر-یکی از جدی‌ترین رقبای عربستان در منطقه- اکنون در دامن آشوب و بی ثباتی سیاسی دست و پا میزند.

اسد آماده برگزاری انتخابات در تابستان است

پس گرفته شدن دعوت توسط دبیرکل سازمان ملل موضوعی است که برای حیثیت سازمان ملل و شخص دبیرکل این سازمان موضوع خوب و جالبی نبود، در عین حال باید تاکید کنم کاملا شرایط بان کی مون را درک می‌کنیم زیرا او تلاش داشت به عنوان دبیرکل سازمان ملل راه میانه‌ای پیدا کند. زیرا همه طرف‌ها تاکید دارند یکی از طرف‌های موثر برای یافتن راه‌حل سوریه، ایران است و نمی‌توان بدون درنظر گرفتن بازیگران اصلی مربوط با مساله سوریه به یک راه‌حل سیاسی رسید.

بعد از بهار عربی منتظر تابستان اروپایی باشید!

گروه‌های افراطی با انتشار یک نوار ویدیویی، صدراعظم آلمان را به مرگ تهدید کردند.

حکام عرب دیگر در امان نیستند

تحلیلگران سیاسی غرب معتقدند که بهار عربی دیر یا زود به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس هم خواهد رسید و بذل و بخشش‌های مالی حاکمان عرب این منطقه برای جلوگیری از اصلاحات سیاسی راه به جایی نخواهد برد.

چرا آمریکا به اسلام‌گرایان خاورمیانه روی خوش نشان داد؟

کاندولیزا رایس صبح روزی که در سال ۲۰۰۶ اسرائیل به لبنان تعدی کرد، گفت امروز روزیست که خاورمیانه جدید متولد می‌شود. حرف او این معنا را داشت که از امروز طرح امریکایی آغاز می‌شود.