گزارش بهداشت نیوز از همایش ملی دستاوردهای نظام سلامت: مقایسه ی وضعیت نظام سلامت کشور قبل و بعد از انقلاب کمیته سلامت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی پنج شنبه ۲۹ آذر همایشی ملی با عنوان “دستاوردهای نظام سلامت” برگزار کرد. در این مراسم چهره های ملی چون دکتر حسینعلی شهریاری، دکتر علیرضا مرندی ، دکتر […]

توهم خوردن آب معدنی با آب بسته‌بندی

بررسی سلامت آب‌های بسته بندی که وزیر بهداشت دستور انجام آن را داده بود، با توقف تولید یکی از معروف ترین برندهای کشور در زمینه تولید آب معدنی، مردم را برای استفاده از این قبیل آب ها دچار تردید کرد. حدود دو ماه قبل بود که وزیر بهداشت به سازمان غذا و دارو اولتیماتوم داد […]

تولید فاکتور ۸ در ایران

در نهمین همایش سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران موارد چالش‌برانگیز در حوزه‌های تشخیص و درمان مورد بررسی قرار می‌گیرد. همین‌طور مطالعات بالینی داروی فاکتور 8 که امسال در کشور ساخته می‌شود، ارائه خواهد شد. همانطور که در گذشته به همت این انجمن مطالعات بالینی بر روی داروی فاکتور 7 صورت پذیرفته بود. بنابراین با ساخت فاکتور 8 توزیع این دارو نیز انجام می‌شود.

شیوع یک بیماری مرگبار درمیان داعشی‌ها

یک روزنامه انگلیسی از شیوع نوعی بیماری مرگبار بین عناصر داعش در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی خبر داد.

از سرگیری مذاکرات اتحادیه اروپا و کوبا

مقام های رسمی کوبا اعلام کردند که مذاکرات رسمی کوبا و اتحادیه اروپا برای ارتقای سطح روابط بار دیگر از سر گرفته شده است.

افزایش مشکل معیشتی کارگران

کارگر زن نمونه کشوری با تأکید بر اینکه توجه به معیشت کارگران و تأمین هزینه‌ بهداشتی درمانی آنان بخشی از مشکل آنان را برطرف خواهد کرد، گفت: همه کارگران که قشر زحمتکش جامعه را تشکیل می‌دهند، با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

صدور دفترچه بیمه اجباری برای نوزادان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز فقر درمان را از بین بردیم و همه ایرانی‌ها صاحب دفترچه بیمه هستند، گفت: در دستور کار دولت است که هر کودکی که به دنیا می‌آید دفترچه‌ای به اجبار به او اعطا شود.

ادکلن‌های اصل از تقلبی قابل تشخیص نیستند!

رییس اتحادیه واردکنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات که دلیل افزایش قیمت عطر و ادکلن را صرفا افزایش نرخ ارز عنوان می‌کند، معتقد است که نمی‌توان تفاوت بین ادکلن‌های تقلبی را از اصل تشخیص داد.

برای سلامت سالمندی چه باید کرد؟

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی​شاپور اهواز با اشاره به موج سالمندی در کشور در آینده​ای نزدیک، گفت: برای ارتقای سلامت سالمندان باید با راه​اندازی رشته سلامت سالمندی، به صورت علمی و کارشناسی در این حوزه اقدامات موثر انجام داد.

سرطان؛ نگرانی یا آگاهی؟

شنیدن نام بیماری سرطان کافی است که بسیاری از مردم، چهره‌هایشان مضطرب شده و نگرانی را به‌راحتی بروز دهند، چه رسد به سرطان خون که در اذهان عموم به عنوان یک بیماری سخت شناخته شده، اما یک فوق تخصص خون و سرطان معتقد است که درمان قطعی سرطان امکانپذیر است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.