آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌های کشور اسلامی نیستند

آیت الله نوری همدانی با انتقاد از اینکه چرا در قیمت گذاری‌های کالا نظارت و اشراف وجود ندارد، افزود: در اروپا کار‌شناسان بر اجناس قیمت گذاری می‌کنند و قیمت اجناس در همه جا یکسان است اما در کشور ما بر قیمت‌ها نظارت و کنترل وجود ندارد و قیمت‌ها دل بخواهی شده و این به تحریم مربوط نمی‌شود.

مسابقه بانک‌ها در رینگ افزایش نرخ سود

مسابقه افزایش نرخ سود بانک‌ها در آستانه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها وارد فاز تازه‌ای شده است، حال آنکه نرخ‌‌شکنی‌های هر روزه در بازار پولی آن هم درست زمانی که قرار است بار افزایش قیمت انرژی بر شانه‌‌های تولید هوار شود، ماجرای نگران‌کننده‌ای است.

جولان بانک‌های خصوصی روی آنتن سیما؟

مخاطب در طول گفتگوي برنامه و گزارش های پخش شده احساس مي‌كند كه بيشتر با يك “ویژه برنامه تبلیغی برای بانک‌های خصوصی و بانک اقتصاد نوین” مواجه است تا برنامه‌ای کارشناسی و چالشی برای پرداختن به موضوع بانکداري در كشور.

نظام بانکی ایران شبیه «پادشاه لخت» است

بانک در يک تعريف درست جايي است که سپرده هاي مردم را جمع آوري مي کند و کارمزد اندکي برمي دارد و سپرده هاي مردم را به توليد تزريق مي کند و باعث ايجاد توليد و اشتغال مي شود و اين به استقلال اقتصادي ختم مي شود اما در تعريف سرمايه دارانه آ ن به دنبال سود بيشتراست به روش هاي مختلف تلاش مي کند که اين پول به توليد نرود چون در کشور ما سود توليد در مقابل دلالي کمتر است

وام فوری در 5 دقیقه یا «ربا» در بازار تهران

روی ویترین مغازه طلا فروشی نوشته شده پرداخت وام در 5 دقیقه. طلایتان را که امانت بگذارید معادل ان ۹۰ درصد وام می‌گیرید،و البته اگر نتوانید به موقع قسط‌تان را بپردازید معادل سود یک ماه جریمه می‌شوید…رباخواری به سبک قدیم و فعالیت در بازار غیر رسمی پول به قول امروزی ها.