خسارت تعطیلات نوروز براقتصاد ایران

طول دوره خدمت کارمندان ایرانی 30 سال در نظر گرفته شود، آنها معادل 2860 ساعت در روز یعنی معادل 65 هفته کار مفید انجام می دهند. براین اساس هر کارمند رسمی دولتی در طول 30 سال معادل سه ماه کار مفید انجام می دهد.

تورم، چماق سرکوب مزد کارگران شده است

حقوق کارگران نه سربار تولید بلکه بخشی از هزینه‌های تولید است. همه می‌دانند دولت زیر بار افزایش مزدی که با افزایش حقوق کارمندان فاصله قابل توجهی داشته باشد نمی‌رود، بنابراین دولت از زمان اعلام افزایش حقوق سال آینده کارمندان، سیاستش در قبال افزایش مزد کارگران را برگزیده است.

افزایش بهره‌وری در راه‌آهن کلید باز شدن قفل ترانزیت کشور

بررسی عملکرد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای و ریلی در موضوع ترانزیت و روند کاهشی میزان بار ترانزیتی راه‌آهن علیرغم وجود مزایای متعدد اقتصادی در حمل و نقل ریلی مشخص می‌کند که ضعف حمل­ و­نقل ریلی عامل اصلی ایجاد این فاصله‌ی قابل توجه در ترانزیت است.

مقایسه نظرات نامزدها پیرامون تولید ملی و صنعت

در این گزارش سعی خواهیم کرد امکان مقایسه نظرات نامزدها پیرامون تولید ملی و صنعت را در قالب یک جدول فراهم کنیم. با توجه به اینکه در این جدول تنها جملات کلیدی و چکیده اظهار نظرات نامزدها در موضوعات مختلف تولید و صنعت آمده است و از بیان مسائل حاشیه ای خودداری شده، می توان با یک مرور سریع بخوبی دیدگاهها را ارزیابی و باهم مقایسه نمود.

چرا سهم بهره‏ وری از رشد اقتصادی کم است؟

در سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری برای برنامه‌ی پنجم رویکرد تلفیقی مورد پذیرش قرار گرفته و بر اساس آن می‌بایست یک سوم رشد اقتصادی از محل ارتقای بهره ‏وری حاصل گردد. در حالی که بررسی‌ها نشان می‌دهد سطح رشد اقتصادی کمتر از اهداف و سهم بهره وری از رشد اقتصادی بسیار ناچیز است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.