روایت فانتزی از زندگی مشکل «تنهایی لیلا»

زندگی این فانتزی های مدل رمان های عامه پسند نیست؛ زندگی خیلی واقعی تر از این حرف ها، تلخی و سرسختی اش را می زند توی صورت ما… بدی قصه اینجاست که زندگی واقعی را از خاطر می برد و کم سن تر ها فکر می کنند واقعیت ها هم مدل همین قصه ها می‌گذرد…

اهمیت دیده شدن ‌همه طیف‌ها در رسانه

صداوسیمای جمهوری اسلامی حالا پس از سی و پنج سال، باید قادر باشد قهرمانانی از «طیف»‌های ایده‌آل خود به مردم ارائه کند؛ به جای آنکه طیف‌های مخالف خود را نقد نماید. سرنوشت سریال‌های سال‌های اخیر به خوبی نشان می‌دهد که مردم به همان میزان از دیدن یک کراواتی پدرسوخته و یک فرد شش تیغه‌ی خلافکار در سریال‌ها خسته شده‌اند که به دیدن یک قهرمان فعال اجتماعی نیازمندند.

«پرده‌نشین» هاشمی بود یا روحانی؟

سبحانی نیا همچنین با رد شباهت شهیدی به آیت الله هاشمی گفت: «من شباهتی بین نقش شهیدی با شخصیت آقای هاشمی ندیدم و اتفاقا به نظرم این نقش شباهت زیادی به آیت الله یزدی داشت.»

«پرده نشين» سريال معيارهاست

اين شبها مخاطب ايراني تلوزيون داستاني را دنبال ميكند كه آسيب هايي از جامعه ما را از سر حكمت به نقد كشيده است. داستاني از روابط خانوادگي، تربيت، خاندان روحانيون، فساد اقتصادي، آقازاده ها، معماري خانه ها، كشاورزي و آسيب هاي آن، دنيازدگي و آخرت گرايي تا منبر و روضه سيدالشهدا عليه السلام كه من همه را سبك زندگي اسلامي_ايراني ميدانم، في الجمله دست به هم داده اند تا چند ده ميليون ايراني را پاي تماشاي خود بكشانند…

روحانیون «پرده‌نشین» چه کسانی هستند

پخش سریال تلویزیونی «پرده‌نشین» به کارگردانی «بهروز شعیبی» از فردا در شبکه یک سیما آغاز می‌شود.

کارگردان «طلا و مس» مهمان بازیگرش شد

همایون اسعدیان – کارگردان سینما و تلویزیون – از پشت صحنه سریال تلویزیونی «پرده‌نشین» به کارگردانی بهروز شعیبی دیدن کرد.

سه فیلمی که به نقش ولایت فقیه می پردازند

«بعد از تجربه «یه حبه قند» فیلمنامه مشابه زیاد داشتم که راضی ام نمی کرد. چیزی که فکر می کردم بعد از «یه حبه قند» برایم مهم است، اتفاقا یک تعهد و درد اجتماعی بود تا یک فرم سینمایی. دوست داشتم برای این اولویت قائل شوم.»

«دهلیز»؛ عفو، خانواده، سینما

دیدن یک فیلم خوب در این روزها به این راحتی‌ها نیست اما به هر حال «دهلیز» این فرصت را فراهم می آورد که با خانواده به سینما بروی و با خیال راحت و بدون این نگرانی که آیا موقعیت‌های آنچنانی و شرب خمر و الفاظ ناجور تو را در برابر خانواده سرخ و سفید خواهد کرد یا نه به تماشای یک «فیلم» بنشینی. شعیبی با اینکه برای اولین بار است که رسما روی صندلی کارگردانی می نشیند اما آنقدرها هم با این صندلی بیگانه نیست.

پدرانی که نقشی در تربیت ندارند

متاسفانه در حال حاضر در جامعه با وجود آنکه پدرها زندان نرفته اند اما نقش چندانی در تربیت فرزندان خود ایفا نمیکنند و برای خود وظیفه ای در قبال این مسئولیت قائل نیستند. پدران خانواده تنها وظیفۀ خود را تامین مالی خانواده میدانند و همۀ مسئولیت دشوار تربیت را بر دوش مادر خانواده می‌اندازند.

روایت کفش‌های آهنی یک زن

برای واکاوی و تحلیل ساختاری یک روایت بایست کنشگران آن را بسته به نقشی که در پیرنگ روایت ایفا می کنند، دسته بندی کرد. در مجموع می توان چهار نوع کنشگر را در روایت از یکدیگر بازشناخت؛ قهرمان، ضدقهرمان، قربانی و یاری کننده.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.