اولین جشنواره فیلم و نقاشی کودک

به مناسبت روز ملی کودک

سازمان بهزیستی کل کشور برگزار می‌کند؛

اولین جشنواره فیلم و نقاشی کودک 

اطلاعات بیشتر و ارسال آثار در مهدپرتال

 Jashnvare.mahdportal.ir

ایجاد ۴۰ هزار شغل برای مددجویان بهزیستی/ پرداخت وام به کارفرمایان

رئیس سازمان بهزیستی از ایجاد۴۰ هزار شغل برای مددجویان تحت پوشش در سال جاری خبر داد و گفت: از این تعداد بیش از۲۲ هزار شغل مختص معلولان است.

تبعات زنانه شدن فقر در جامعه چیست؟

آمارها نشان می‌دهد 12 درصد خانوارهای کشور تحت سرپرستی زنان است اما 80 درصد این زنان فاقد شغل و درآمد لازم بوده و تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند. آنگونه که رئیس کمییته امداد می‌گوید، 60 درصد خانوارهای تحت پوشش این نهاد مربوط به زنان سرپرست خانوار هستند اما «زنانه شدن فقر» به مفهوم جدید در کشور تبدیل شده است.

شیوع ۴۵برابری ایدز درکودکان خیابانی

مدیر کل بهزیستی استان تهران گفت: بر اساس آمار موجود شیوع ایدز در بین کودکان خیابانی نسبت به کودکان عادی ۴۵ برابر است.

راه‌اندازی فضای مشاوره‌ مجازی

مدیرکل دفتر مشاوره سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه باید خدمات مشاوره‌ای تحت پوشش بیمه‌ها قرار گیرند، گفت:‌ رایزنی‌هایی با وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته که امیدواریم این خدمات تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

عدم تخصیص سبد کالا به تمام معلولان

رئیس انجمن حمایت از حقوق معلولان ضمن اینکه از رئیس جمهور خواست کام معلولان را در شب عید شیرین کند، گفت: سبد کالا و بودجه معلولان ۱۰۰ درصد تخصیص داده شود.

توانبخشی، حلقه فراموش شده نظام سلامت

توانبخشی یکی از مهمترین حوزه‌های نظام سلامت محسوب می‌شود و این مهم در کشوری همچون ایران که جمعیت آن رو به سالمندی است از اهمیتی بیشتر برخوردار می‌شود اما متاسفانه در ایران مغفول مانده است.

پرسه اشباح گونی به دوش در شهر

هوا تاریک است. ماشین‌ها به سرعت طول بزرگراه را طی می‌کنند و او وسط اتوبان می‌دود. گونی‌اش میلیون‌ها تومان می‌ارزد . ماشین‌های آخرین مدل ترمز می‌کنند به سمت‌شان می‌رود. گونی‌اش را به ابدا زمین نمی‌گذارد دست در گونی می‌کند و ….

دانش‌آموزان شین‌آبادی مستمری مادام‌العمر می‌گیرند

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه روز گذشته‌ی خود در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای پیگیری وضعیت دانش آموزان شین آبادی از درخواست اختصاص مستمری مادام‌العمر تامین اجتماعی برای این دانش آموزان آسیب دیده در حادثه آتش سوزی دو سال قبل خبر داد.

تدوین سند جامع سالمندی تا 2 ماه آینده

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین سند جامع سالمندی در دو ماه آینده خبر داد و گفت: بخش مختص سالمندی در برنامه ششم توسعه گنجانده خواهد شد.