جنایات بودایی‌ها از زبان یک قربانی

یکی از قربانیان حملات نژادپرستانه بودائی‌ها علیه مسلمانان در میانمار با اشاره به حمله شبانه به محل سکونت آنها گفت که بودائی‌ها با آتش و کپسول گاز تمام منطقه را به آتش کشیدند.

وضعیت اسفبار مسلمانان در میانمار

نویسنده در ادامه به سخنان یک زن مسلمان در میانمار اشاره کرده که مورد حمله بودائیان قرار گرفته بود. وی در حالی که گریه می کرد اظهار داشت که بودائیان ما را با چاقو مورد حمله قرار دادند، آنها خانه های ما را به آتش کشیدند و هیچ چیز را برای ما باقی نگذاشتند. تنها لباسهایی که بر تن داشتم برای من باقی مانده و حتی یک جفت کفش بیشتر هم برای من باقی نماند.

قوانین جدید بودائیان برای محو روهینگیا

یک سازمان مذهبی بودایی با تصویب قوانین جدید که مورد حمایت دولت میانمار نیز هست توطئه جدیدی را برای حذف کامل مسلمانان روهینگیا در دستور کار قرار داده است

به آتش کشیدن مسجدی در میانمار

بودایی های افراطی یک مسجد را در میانمار به آتش کشیدند.

کتابهای بوداییان برای قتل عام مسلمانان برمه

این کتاب‌ها مسلمانان برمه را انسان‌هایی بالفطره وحشی معرفی کرده اند و خوانندگان این کتاب‌ها اجازه نمی‌دهند کمک‌های مردمی که از سایر کشورهای مسلمان برای مسلمانان برمه فرستاده می‌شود، به دست آن‌ها برسند.

فیلمسازی‌ هالیوود برای شیرین‌عبادی میانماری‌ها؛ مقدمه نسل‌کشی

در حالی که خبر نسل کشی مسلمانان در میانمار، وجدان بشریت را به درد آورده، از حدود یک سال پیش که نسل کشی یاد شده آغاز گشته، فیلمی برروی پرده سینماهای جهان نقش بسته است که به مبارزات بودایی‌ها علیه حکومت نظامیان در برمه یا‌‌ همان میانمار و رنجی که ظاهرا طی سالهای متمادی به خاطر این مبارزات متحمل شدند، می‌پردازد.

استبداد و پاکسازی مذهبی در میانمار

از سده پانزدهم تا سده هجدهم میلادی قوانین اسلامی در منطقه آراکان به اجرا در می‌آمدند و مسلمانان آزاد بودند تا تنها از قوانین خود پیروی نمایند. اما با اشغال دوباره این سرزمین به دست شاهان بودایی در سده هجدهم، اجرای قوانین اسلامی کنار گذارده شد و قانون ملی جایگزین آن گردید.

اتحادیه های بودایی و مسلمان هند به معترضین نسل کشی میانمار پیوستند

بیش از ده اتحادیه مسلمان و بودایی هند در بیانیه ای ضمن محکومیت کشتار مسلمانان در میانمار اعلام کردند فردا در روز همبستگی جهانی با مردم میانمار در مقابل دفتر سازمان ملل تجمع خواهند کرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.