مجلس مانع رانت‌خواری در پتروشیمی‌های گازی شود

در حال حاضر پتروشیمی­های گازی در حقیقت واحدهای خام فروشی منابع ملی هستند و توسعه آنها به این شکل هیچ اولویت اقتصادی و ملی ندارد. در حقیقت این شکل از توسعه صنعت پتروشیمی در مغایرت کامل با سیاست های کلی ابلاغی توسط مقام معظم رهبری در حوزه انرژی دارد که در آن صراحتا به پرهیز از خام فروشی تاکید شده است.

19 ایراد شورای نگهبان به لایحه بودجه 93

همانطور كه طي نامه شمارة 50906/30/92 مورخ 1392/03/12 اين شورا در خصوص بودجه سال 1392 آمده و متأسفانه ظاهراً تا كنون اقدام مؤثري در اين خصوص به عمل نيامده است؛ هر ساله در بودجه كل كشور مواردي كه فاقد ماهيت بودجه‌اي است، منظور مي‌گردد كه همواره مورد اشكال اين شورا است، شايسته است دولت و مجلس محترم ترتيبي اتخاذ نمايند تا موارد مذكور به صورت لايحه يا طرح قانوني مورد بررسي و تصويب قرار گيرند.

اختصاص سبد کالا برای هر فصل در سال آینده

نوبخت با اشاره به این که دولت بر خود فرض می‌داند تا حداقل تا پایان سال جاری دو سبد غذایی را تقدیم اقشار شریف اما با درآمد محدود کند، ادامه داد: ما در بودجه سال آینده نیز اعتباراتی را تخصیص داده‌ایم تا در هر فصل بتوان سبد کالایی را به گروه‌های هدف تقدیم کنیم.

نماینده اراک: بودجه تصویب نمی‌شود

در پی اعلام بودجه سال آینده تعدادی از نمایندگان مجلس استعفا دادند که هیئت رئیسه مجلس با آن مخالفت کرد و اجماع صورت گرفته نیز واکنشی به بودجه بود، من معتقد هستم در بحث بودجه به همفکری جدی نیاز داریم و اعتقاد دارم مسائل کشور را باید با تدبیر حل کرد و با استعفا و تهدید کارهای کشور به پیش نخواهد رفت.

اولین حاشیه بودجه‌ای روحانی

شاید وقتی دولت افزایش بودجه مجلس برای سال ۹۳ را تصویب می‌کرد، هیچگاه انتظار نداشت برخی نمایندگان مجلس در اعتراض به کاهش بودجه عمرانی استان هایشان به صورت دسته جمعی استعفا دهند.

بودجه ۹۳ به «مناظره» کشیده شد

«مناظره» هفدهم با حضور موافقان و مخالفان «کلیات لایحه بودجه ۹۳» را با حضور موافقان و مخالفان بررسی می‌کند.

استعفای دسته جمعی 18 نماینده خوزستان

وی اعتراض دیگر نمایندگان را به میزان اعتبار پیش‌بینی شده برای انتقال آب در خوزستان عنوان کرد و گفت: ما فکر می‌کنیم با این وضعیت حضور ما به عنوان نمایندگان خوزستان در مجلس ضرورتی ندارد و استعفای دسته‌جمعی نمایندگان استان هم به همین دلیل تقدیم هیات رییسه شده است.

متن کامل لایحه بودجه ۹۳

حجم کل بودجه کشور در سال نود و سه، ۷۸۳۲۳۹۸۵۲۲ میلیون ریال پیشنهاد شده است که نسبت به سقف قانون بودجه سال قبل ۸.۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

بودجه عمومی سال آینده ۱۹۵هزار میلیارد تومان اعلام شد

رئیس جمهور در جلسه علنی مجلس با تشریح عوامل تشکیل دهنده رکود تورمی در کشور، رقم بودجه عمومی سال آینده را ۱۹۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

بودجه 93 نهایی شد

در این جلسه مابقی تبصره‌ها و مواد لایحه بودجه پس از بحث و بررسی، به تصویب دولت رسید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.