جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

آلمان برنده جنگ سوریه است

کشورهای زیادی در جنگ بوسنی به کمک مسلمانان بوسنی آمدند اما قطعاً مؤثرترین آن‌ها ایران بود. حجم کمکهای ارسالی از ایران به بوسنی آن‌قدر زیاد بود که در پایان جنگ علی عزت بگوویچ رییس‌جمهور بوسنی هم گفت «اگر کمک های ایران نبود مردم بوسنی از مهلکه صرب ها جان سالم به در نمی بردند.» اما سؤال اینجاست که چه شد که بعد از جنگ مردم بوسنی کمک‌های ایران را فراموش کردند.

با شهادتم خیلی‌ها می‌گویند به‌خاطر پول رفت

مردم را جمع کرده بودند تا با فانوس در اتاقک نور کافی فراهم کنند برای این که بشود تیر را بیرون آورد. بدون بیهوشی این کار را کردند. رسول از درد دادش درآمده بود اما بعد از آن کسی یادش نیست رسول از این اتفاق به کسی آه و ناله‌ای کرده باشد. فقط به شوخی و خنده می‌گفت: «جایی را که جز مادرم ندیده بود، همه‌ی عرب‌ها فانوس به دست دیدند.»

«ر» روایتی از زندگی شهید رسول

کتاب «ر» که حاصل بیش از چهارسال تحقیق و نگارش نویسنده است، روایت مردی است که توان نشستن نداشت، توان یکجا نشستن نداشت. درد دیگران، درد خودش بود، نمی‌توانست جای خالی خودش را جایی که باید باشد، تحمل کند؛ کنار مردمی از جنس خودش با زبان و فرهنگی متفاوت.

عکس: سعید قاسمی و رضا‌ برجی در بوسنی

در خلال جنگ بوسنی و نسل کشی مسلمانان بوسنی و هرزگوین رضا برجی مستندساز بحران با حضور در این کشور به ثبت این رخداد پرداخت. در عکس زیر او و حاج سعید قاسمی در میان رزمندگان بوسنی و هرزگوین دیده می‌شوند.

نوزده سال بعد از نسل کشی سربرنیتسا +عکس

نوزدهمین سال یاد قربانیان قتل عام سربنیتسا در بوسنی روز جمعه با دفن ۱۷۵جسد تازه شناسایی شده در منطقه پوتروچاری گرامی داشته شد.

برادر سفیر کودکان! برای بوسنی جان دادیم

کمپوت و کنسرو همان چیزی است که سفیران صلح و کودک و مبارزه با تجاوز و…همچون آنجلیناجولی و جورج کلونی و شاید بعضی اشخاص داخلی به سودان جنوبی و سومالی و ساحل عاج می برند. کنسرو آن است که گاه آمریکا هم با هواپیما بر مناطقی که خود ویران می کند فرو می ریزد.

شکایت از دولت هلند بابت کشتار در بوسنی

بازماندگان کشتار سربرنیتسا از دولت هلند به دلیل عدم محافظت از قربانیان این قتل عام، شکایت کرده‌اند.

عکس: آیت الله جنّتی در جنگ بوسنی

تصاویر منتشر نشده از حضور آیت الله جنّتی در جنگ بوسنی در سال ۱۹۹۲ میلادی(۱۳۷۱ شمسی) به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در پایگاه اطلاع رسانی شهید رسول حیدری منتشر شده است.

عکس‌هایی از آیت‌الله جنتی در جنگ بوسنی

تصاویر منتشر نشده از حضور آیت الله جنّتی در جنگ بوسنی در سال ۱۹۹۲ میلادی(۱۳۷۱ شمسی) به عنوان نماینده مقام معظم رهبری

در تشییع فاطمه کجا بودیم؟

دیروز بر حسب وظیفه اسلامی و انسانی وارد قضیه بوسنی شدیم. شهید و مجروح دادیم و آنگاه که لازم شد بازسازی وکار فرهنگی کردیم.به بیانی آن روز بذرمودت و اخوت در کشتزار حاصلخیز ملتی کاشتیم که قدر شناس و ممنون‌اند واین قدر شناسی را نشان داده‌اند. اما امروز تداوم در مسیر رفته وهمدردی و همراهی با ملتی که ما را از خود می دانند واجب است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.