انتخابات آمریکا و سومین «بوش»

با اعلام رسمی ورود جب بوش به رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، بحث ها درباره احتمال رسیدن سومین عضو از خانواده بوش به ریاست جمهوری در ایالات متحده بالا گرفته است. روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی به بررسی میزان اقبال موجود به سومین بوش پرداخته و بخت وی در انتخابات پیش روی را به ارزیابی گذاشته است.

سانسور نقش عربستان در 11 سپتامبر

«باب گراهام» سناتور سابق آمریکایی گفت که عربستان سعودی به حملات ۱۱ سپتامبر کمک مالی کرد اما جورج بوش گزارش محرمانه تنظیم شده درباره این حملات را پیش از انتشار دستکاری کرد.

دکترین «یا با ما یا علیه ما»

پایگاه نشنال ریویو با اشاره به برگزاری کنفرانس نئومحافظه کاران آمریکایی و بحثهای مطرح شده گزارش داد که جمهوریخواهان به دنبال احیای دکترین جنگ‌های پیش دستانه جورج بوش هستند.

آتش افروز عراق و افغانستان به کمک مجروحان می رود

بوش در حالی قصد کمک کردن به این افراد را دارد که علاوه بر کسانیکه در جنگ های عراق و افغانستان مجروح شده اند تعداد زیادی از نظامیان به دلیل شاهد بودن فجایع جنگ گرفتار بیماری های روانی شده اند به طوریکه آمار خودکشی در میان نظامیان آمریکایی بازگشته از جنگ های عراق و افغانستان به طور نگران کننده ای افزایش یافته است.

پاسخ قاطع متکی ‌به جرج بوش

وزیر سابق امور خارجه کشورمان گفت: در یکی از سفرهای خود به ایالات متحده آمریکا، خبرنگاری از من پرسید‌ که بوش می‌گوید ایرانی که ذخایر نفت و گاز دارد انرژی هسته‌ای به چه دردش می‌خورد که بنده پاسخ دادم چرا خود آمریکا با این همه ذخایر نفت و گاز، 25 درصد برق خود را از انرژی هسته‌ای تامین می‌کند؟ و این پاسخ سکوت خبرنگار را در پی داشت‌.

آخرین هدیه آیت‌الله به ایران

مرحوم آیت‌الله سیدعبدالعزیز حکیم رئیس فقید مجلس اعلای عراق قبل از درگذشتش، مجوز خرید دستگاه پت‌اسکن ایرانی را از بوش گرفته بود.

اوباما ریاکارانه رئیس جمهور شد

مطلبی که اینجا حائز اهمیت است خدمتی است که اوباما در دوره گذشته به نظام سلطه کرد. ارزش و هنر اوباما در این بود که توانست برنامه جنگ را تحت لوای شعار صلح و برنامه تضییقات اقتصادی هیئت حاکمه آمریکا را زیر پوشش تأمین رفاه اجتماعی پیش ببرد. همین عملکرد ریاکارانه بود که انتخاب مجدد اوباما را سبب شد. لفاظی ها و مواضع عوامفریبانه اوباما باعث شد که اینبار هم اکثریت سیاهپوستان، مهاجرین خارجی، فعالین اتحادیه های کارگری، زنان و جوانان که تحت فشارهای اقتصادی و بدنبال زندگی بهتر هستند، به وی رأی دهند.

چه کسی بوش را در نهاد ریاست جمهوری ایران سرکار گذاشت؟

بخش از خاطرات هاشمی در سال ۱۳۶۸ مرتبط با تحولات بین المللی به تلاش آمریکایی ها برای برقراری رابطه با ایران اشاره می کند که در این مسیر گاف های سیاسی بزرگی را مرتکب شده اند.

عفو بين‌الملل: بوش را دستگير کنيد

عفو بين الملل از کشورهاي آفريقايي خواسته است جرج بوش، رئيس جمهور پيشين امريکا را در سفر اين هفته وي به قاره آفريقا، بازداشت کنند.