بایسته‌های رقابت گفتمانی در دانشگاه چیست؟

بیانات رهبر انقلاب، مثلث الزامات رقابت گفتمانی در دانشگاه را به‌خوبی توضیح می‌دهد. ایجاد محیط آزاد برای بیان اندیشه‌ها و عقاید، اخلاق و منطق، سه رکن مهم رقابت گفتمانی است که به تعبیر ایشان، هرگاه سهم هر سه در فرایند رقابت‌های گفتمانی ادا شود، خلاقیت علمی و تفکر بالنده‌ی دینی در جامعه شکوفا خواهد شد.

نیروی دریایی می‌تواند زمینه‌ رشد سواحل دریای عمان را فراهم کند

فرمانده کل قوا در دیدار فرمانده و مسئولان نیروی دریایی ارتش فرمودند: هدف نیروی دریایی، ساماندهی نیروی نظامی در تراز ملت ایران و آرمان‌های نظام اسلامی باشد.

به مذاکره خوشبین نیستم ولی باذن الله از آن ضرری هم نمی‌کنیم

همانطور که در مشهد هم گفتم،به مذاکره خوشبین نیستم ولی باذن الله از این مذاکرات ضرری هم نمی کنیم و این تجربه، ظرفیت فکری ملت ما را بالا خواهد برد. همچنین هیچ کس نباید گروه مذاکره کننده با ۱+۵ را تضعیف کند، مورد توهین قرار دهد یا سازشکار بداند.

هشدار رهبر انقلاب نسبت به خطرات پیری جمعیت

نخبگان جامعه باید قانع بشوند، باید مسئله را قبول کنند؛ اگر نخبگان قبول کردند، کار سهل میشود، کار فرهنگ سازی آسان میشود. در این زمینه ها ان‌شاء الله بایستی آقایان تلاش کنید و امیدواریم ان‌شاء الله موفّق باشید. بنده همچنان معتقدم کشور ما کشور هفتاد و پنج میلیونی نیست، کشور ما کشور صد و پنجاه میلیونی [است] ، حالا ما دستِ کم را گرفتیم گفتیم صد و پنجاه میلیون؛ بیشتر هم میشود گفت.

پیشرفت علمی باید درون زا باشد/ باید به خطوط مقدم علمی جهان برسیم

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخبگان جوان کشور فرمودند: پیشرفت علمی باید درون زا و متکی به استعدادهای درونی باشد زیرا حرکت، جهش و رشد علمی از درون، زمینه ساز وزانت، اعتبار، ارزش و ابهت کشور و ملت است.

«لشکر خوبان» روایت خوب و نگارش بسیار ممتازى دارد

رهبر معظم انقلاب فرمودند: هر تک‌تک و قسمت‌قسمت قضایاى دفاع مقدّس برجسته است؛ یعنى واقعاً هرچه انسان بیشتر غور می‌کند، بیشتر دقّت می‌کند، بیشتر اطّلاع پیدا می‌کند، عظمت این پدیده‌ عجیب و حادثه‌ مهمّ هشت‌ساله در چشم انسان بیشتر روشن می‌شود.

هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم/برخی از آنچه كه در سفر نیویورك پیش آمد بجا نبود

ما از تحرك دیپلماسی دولت از جمله سفر نیویورك حمایت می كنیم زیرا به دولت خدمتگزار اعتماد داریم و به آن خوشبین هستیم اما برخی از آنچه كه در سفر نیویورك پیش آمد بجا نبود، چون ما دولت امریكا را غیرقابل اعتماد، خودبرتربین، غیرمنطقی و عهد شكن می دانیم.

اشتباه رسانه‌ها در پیوند نرمش قهرمانانه با صلح امام حسن (ع)

برخی رسانه ها تعابیر روز گذشته رهبری را بدون توجه و تامل دقیق، به ماجرای ترجمه کتابی توسط ایشان در مورد امام حسن علیه السلام در سال ۱۳۴۸ پیوند زدند در حالیکه اشاره رهبری به سخنان مربوط به سال ۱۳۷۵ بوده است نه ترجمه کتابی در سال ۱۳۴۸.

لزومی ندارد سپاه در عرصه سیاسی پاسداری کند

رهبر انقلاب در همین زمینه به یك خَلط مبحث جاری در مباحث سیاسی اشاره كردند و افزودند: ضرورتی ندارد سپاه در عرصه سیاسی فعالیت كند اما پاسداری از انقلاب نیازمند شناخت دقیق واقعیت هاست بنابراین نمیشود مجموعه ای كه بازوی نگهبان انقلاب است درباره جریانهای گوناگون انحرافی، غیر انحرافی وابسته و یا دیگر جریانهای سیاسی، چشمی بسته و نابینا داشته باشد.

امیدواریم رویکرد جدید آمریکا در قبال سوریه بدور از فریب باشد

ایشان با تأكید بر اینكه امیدواریم رویكرد جدید امریكا در قبال سوریه، جدی و به دور از بازی سیاسی باشد، خاطرنشان كردند: اگر چنین باشد، به معنای بازگشت امریكا از رویكرد خودسرانه و غلط چند هفته اخیر است.