اگر به عیادتت آمده بودم، اول شفای دل خودم را طلب می‌کردم

اگر به عیادت آمده بودم آقا بعد از اشک و آه سلام و دعا بغض و بوسه احوالپرسی و احوالپرسی یک دنیا توبه می‌کردم از این همه ادعا از این همه ولایت پرستی از این همه ولایت نویسی از این همه دیوار از این همه سفارت از این همه غفلت از این همه جهالت از […]

روایت تاریخی «اربعین؛ احیاگر حقیقتِ شهادت»

اساسا اهمیت اربعین در آن است که در این روز، با تدبیر الهى خاندان پیامبر(ص)، یاد نهضت حسینى براى همیشه جاودانه شد و این کار پایه‌گذارى گردید. اگر بازماندگان شهدا و صاحبان اصلى، در حوادث گوناگون – از قبیل شهادت حسین‌بن‌على(علیه‌السلام) در عاشورا – به حفظ یاد و آثار شهادت کمر نبندند، نسلهاى بعد، از دستاورد شهادت استفاده‌ى زیادى نخواهند برد.

امواج نشاط آفرین «ما می‌توانیم» را تقویت کنید

واقعیتی به نام «ما می توانیم» در روح جوانان كشور موج می زند، این امواج نشاط آفرین را تقویت كنید تا به یاری پروردگار رسیدن كشور به قله های علمی و مرجع شدن علمی ایران و برپایی تمدن نوین اسلامی، تحقق یابد.

میرزا یک واحد مینیاتوری از جمهوری اسلامی را بنیان گذاشت

خب ما قضایاى تبریز را و حضور مرحوم شیخ محمّد خیابانى و اینها را خوب می‌دانیم دیگر، هم در تاریخ نوشته شده و هم قضایاى خصوصى و اطّلاعات زیادى داریم، امّا آن صبغه‌ مردمى و نجابتى که در کار مرحوم میرزا کوچک خان جنگلى هست، در هیچ کدام از این دو سه کار دیگرى که هم‌زمان در آن دوره اتّفاق افتاد در سرتاسر ایران، نظیر ندارد.

روایت رهبر انقلاب از تعلیق 6 ماهه غنی‌سازی

ایشان در سخنرانی خود در جمع دانشجویان دانشگاه‌هاى استان یزد در سال 86 به ماجرای تعلیق داوطلبانه غنی سازی در سال 82 اشاره کردند و با تشریح موضوع به فایده این عقب نشینی اشاره کردند.

ای کاش آل‌احمد چند سال دیگر هم می‌ماند

آل احمد، نقطه‌ی شروع «فصل توبه» بود. و کتاب «خدمت و …» پس از غربزدگی، نشانه و دلیل رستگاری تائبانه. البته این کتاب را نمی‌شود نوشته‌ی سال 43 دانست. به گمان من، واردات و تجربیات روز به روز آلاحمد، کتاب را کامل می‌کرده است.

ظرفیت عظیم حج باید در مقابل آتش‌افروزی‌های مذهبی فعال شود

رهبر معظم انقلاب اسلامی حج را یک هدیه الهی خواندند و فرمودند: یکی از گرفتار‌ی‌های بزرگ امروز دنیای اسلام، گرفتاری تحمیلی، عمدی و خباثت‌آور برافروختن آتش اختلافات امت اسلامی و فرقه‌های مذهبی است.

۲۱ جمله طلایی امام خامنه‌ای به مناسبت ۱۳ آبان

با توجه به نزدیک بودن یوم الله ۱۳ آبان تلاش شد تا گلچینی از بیانات حضرت امام خامنه ای طی سال های زعامتشان بر امت اسلامی به مناسبت این ایام گردآوری شده و منتشر شود.

اینفوگرافیك: بایدها و نبایدهای نرمش قهرمانانه

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR با استفاده از بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار سپاهیان و دیدار مسئولان دستگاه دیپلماسی، تعریف، برداشت غلط، بایدها و نبایدها، هدف و پشتوانه «نرمش قهرمانانه» در دیپلماسی را از بیانات ایشان استخراج و در این اینفوگرافیك منتشر كرد.

نامه‌نگاری آزادگان با رهبرانقلاب در اسارت!

مى‌نوشتند كه شما براى آزادى ما، به دشمن باج ندهيد. اين را اسير مى‌نوشت. اين، براى يك ملت، خيلى مهم است كه اسيرش در دست دشمن، به‌جاى اين‌كه مثل انسانهاى بى‌ايمان، مرتب التماس كند كه بياييد من را آزاد كنيد، نامه بنويسد كه من مى‌خواهم با سربلندى آزاد بشوم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.