فاجعه‌ پذیرش پروتکل الحاقی هیچ منطق عقلی و علمی ندارد

فاجعه ای به نام پذیرش پروتکل الحاقی بر اساس تجربیات گذشته هیچ منطق عقلی و علمی ندارد. باتوجه به سابقه ی بازرسان آژانس در مراقبت نکردن از اطلاعات محرمانه ایران و درز اطلاعات محرمانه مراکز نظامی و همچنین دانشمندان هسته ای ایران و پیامدهای آن از جمله ترور دانشمندان ما به هیچ وجه عاقلانه نیست که اجازه داده شود تا آنها با استفاده از اختیاراتی که پروتکل در اختیار آنها قرار میدهد استقلال و امنیت کشور را در معرض خطر جدی قرار می دهد.

نتانياهو: حمله به كاروان آزادي انتقام از بيانيه تهران بود

نخست وزير رژيم صهيونيستي طي اظهاراتي اعتراف كرد كه حمله به ناوگان آزادي، انتقام از تركيه بخاطر امضاي بيانيه تهران بوده است. نتانياهو افزود: تركيه با اين اقدام همبستگي خود را با ايران چند روز قبل از رسيدن ناوگان آزادي به نزديكي هاي غزه تقويت كرد.

نگاهی به بازخوردهای بیانیه تهران

اما ناراحتی و ناامیدی ایالات متحده از اقدامات ترکیه به حدی بود که به گفته مقامات ترک و آمریکایی، باراک اوباما روز چهارشنبه گذشته بیش از یک ساعت بطور تلفنی با رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر ترکیه صحبت کرده و به وی توضیح داده که اقدام ترکیه در تناقض با تلاش‌های آمریکا برای منزوی‌سازی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

نگاهی به ابعاد بندهای بیانیه تهران

بيانيه مشترك و 10 ماده اي ايران، تركيه و برزيل كه ديروز -دوشنبه- در حاشيه اجلاس سران گروه 15 در تهران صادر شد بلافاصله پس از صدور واكنش گسترده اي را در مجامع سياسي و محافل خبري جهان به خود اختصاص داد تا آنجا كه اين رخداد- به ظاهر حاشيه اي- اخبار مربوط به اجلاس را تحت الشعاع قرار داده و از متن به حاشيه برد…نيويورك تايمز از بيانيه تهران با عنوان يك حركت تاكتيكي ياد كرد. خبرگزاري رويترز اعلام كرد كه ايران…

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.