پیشینه تاریخی روند جانشینی در عربستان

در عربستان سعودی نقش علمای وهابی در روند جایگزینی پادشاهان، همواره نقشی حساس و حائز اهمیت بوده است. در واقع وهابیت و آل شیخ، مشروعیت سیاسی حکومت آل سعود را فراهم می‌کنند.

حمله داعش به مرز عربستان

یک پایگاه خبری حمله داعش به مناطق عربستان را محور رایزنی رئیس دستگاه اطلاعاتی این کشور در واشنگتن دانسته است.

بحران خلافت در عربستان

همزمان با وخامت اوضاع جسمانی پادشاه سعودی، بسیاری از کارشناسان با درنظر گرفتن صحنه سیاسی عربستان پس از مرگ ملک عبدالله، آن را صحنه بحران حقیقی می‌دانند که به اختلافات و کشمکش‌های پشت‌پرده در ریاض دامن زده می‌شود.

اگر ناگهان پادشاه بمیرد!

مرگ ناگهانی عبدالله بن عبدالعزیز شاه سعودی به دغدغه‌ای برای رژیم عربستان تبدیل شده است که از احتمال درگیری‌های شدید بین شاهزادگان برای کسب قدرت حکایت دارد.

مرگ ولیعهد عربستان در نیویورک

برخی رسانه های عربی اخیرا در گزارشهایی از مرگ “سلطان بن عبدالعزیز آل سعود” ولیعهد عربستان که برای درمان به نیویورک سفر کرده بود، خبر می دهند.

وحشت خاندان سعود از به راه افتادن انقلاب در عربستان

کار‌شناسان اعلام کردند با بروز انقلاب در دو کشور تونس و مصر، مقامات عربستات سعودی در این مقطع زمانی به شدت نگران تقویت جایگاه ایران و به راه افتادن یک انقلاب مشابه در عربستان هستند.

تصویر: دیدار کلینتون و همسرش با پادشاه عربستان

هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا به همراه همسرش بیل کلینتون رئیس جمهور اسبق آمریکا دیروز در نیویورک با ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی دیدار کردند. ملک عبدالله برای درمان به آمریکا رفته است.

جنگ قدرت در خاندان آل سعود

انگار كه تاريخ بار ديگر تكرار مي شود و ديدن تصوير ملك عبدالله پادشاه كنوني عربستان كه بر صندلي چرخدار نشسته است، يادآور دوران پادشاه قبلي آن كشور «ملك فهد» است كه با مرگ او جنگ و جدال براي جانشيني اش دوباره در خاندان آل سعود بالا گرفت.

با اعزام شاه عربستان به آمريكا، وليعهد اول قدرت را به دست گرفت

در پي عزيمت پادشاه عربستان به آمريكا براي ادامه معالجات پزشكي، وليعهد اول زمام امور كشور را به دست گرفت. به گزارش خبرگزاري ها، ملك «عبدالله بن عبدالعزيز» پادشاه عربستان يكشنبه شب، عربستان را به مقصد آمريكا ترك كرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.