مشمولان جدید بیمه اهل قلم اعلام شدند

دایره دربرگیری مشمولان بیمه تامین اجتماعی اهل قلم گسترش یافته و بر اساس آیین‌نامه جدید پدیدآورندگان بیمه اهل قلم، گروه‌های بیشتری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی اهل قلم قرار می‌گیرند.

اضافه کار کارکنان دولت مشمول کسر بیمه تامین اجتماعی شد

براساس مصوبه مجلس اضافه کار کارکنان دولت مشمول کسر حق بیمه تامین اجتماعی شد.

دولت رانتیر فساد توزیع می کند

سیم کارت رایتل جای دفترچه بیمه تامین اجتماعی را می گیرد.

شرایط پرداخت کمک هزینه ازدواج

بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی که در تاریخ ثبت ازدواج رابطه استخدامی با کارفرما داشته و بیمه شده در یکی از کارگاه‌های مشمول قانون تأمین اجتماعی باشند، می‌توانند کمک هزینه ازدواج را دریافت کنند.

افزایش اعتبار دفترچه‌های تامین‌اجتماعی

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از افزایش اعتبار دفترچه‌های بیمه و سرانه درمان بخش دولتی و خصوصی در سال جاری خبر داد و گفت: این رشد سرانه برای بخش دولتی 44 درصد است و جهش خوبی در پرداخت مطالبات بیمه‌ها به مراکز دولتی ایجاد خواهد کرد.

۱۳۰ کارگر دیگر هم از ایران تایر اخراج شدند

بیش از ۶۰۰ کارگر روزمزدی و قراردادی این کارخانه خواستار تامین امنیت شغلیشان هستند و به همین دلیل طبق ماده 142 قانون کار تولید را متوقف کرده‌اند.

قانون جدید بیمه افراد با کمتر از ده سال سابقه ابلاغ شد

با ابلاغ قانونی از سوی رئیس جمهور، سازمان تامین اجتماعی مکلف است به افرادی که حداقل ده سال سابقه پرداخت حق بیمه را دارند، متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه، حقوق بازنشستگی پرداخت کند.

تکلیف تامین اجتماعی اشخاص با ۱۰ سال سابقه بیمه مشخص شد

نمایندگان مجلس با بررسی فوری طرح تعیین تکلیف تامین اجتماعی اشخاصی که ۱۰ سال و کمتر حق بیمه پرداخت کرده‌اند، موافقت کردند.

جزئیات ثبت نام بیمه 350 هزار تومانی کارگران

به زودی فاز اول ثبت نام و پذیرش 80 هزار کارگر ساختمانی متقاضی استفاده از بیمه آغاز می شود، با این حال به دلیل عدم انجام بازرسی و نظارت دقیق 60 درصد افرادی که امکان استفاده از مزایای این بیمه ویژه را به دست می آورند، کارگر ساختمانی نیستند.

تمام کارگران ساختمانی بیمه‌ می‌شوند

بر اساس مصوبه مجلس تمام کارگران ساختمانی زیر پوشش بیمه‌ قرار می‌گیرند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.