وضعیت وزارت بهداشت خوب نیست

وزیر بهداشت با بیان اینکه وضع ما در وزارت بهداشت خوب نیست، گفت: قانونی که ما را در مقابل پزشکان قرار دهد، اجرا نمی‌کنم.

نام نظامی که «بن لادن» را کشت، فاش شد

هویت نظامی آمریکایی که گفته می‌شود در تابستان سال ۲۰۱۱، «بن لادن» را در پاکستان کشته شد، فاش شد.

تدوین سند جامع سالمندی تا 2 ماه آینده

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین سند جامع سالمندی در دو ماه آینده خبر داد و گفت: بخش مختص سالمندی در برنامه ششم توسعه گنجانده خواهد شد.

ثبت‌نام افراد فاقد دفترچه بیمه از اول اردیبهشت

بر اساس قانون باید افرادی که در حاشیه شهر زندگی می‌کنند، درآمدی ندارند، بیکارند و از توانایی پرداخت حداقلی حق بیمه و دریافت دفترچه برخوردار نیستند، صاحب دفترچه شوند و سازمان بیمه سلامت ایرانیان مکلف است نسبت به بیمه کردن همه افراد فاقد دفترچه بیمه اقدام کند.

برنامه‌دولت برای حقوق‌بگیران زیر ۶۰۰هزار تومان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه ادامه توزیع سبد کالا همچنان در برنامه است و تلاش خواهد شد مشکلات اجرای گام نخست آن برطرف شود، گفت: سبد کالا به گونه ای توزیع می‌شود که مردم بتوانند آزادانه و به شکل کارتی خرید کنند.

طرح بیمه مشترک بین کشورهای اسلامی

رئیس انجمن سلامت گفت: بررسی طرح بیمه مشترک میان کشورهای اسلامی یکی از اهداف برگزاری کنگره سلامت است.

تعدیل تعرفه های درمانی اقدامی در جهت عدالت در نظام سلامت

درآمد برخی از این گروه های پزشکی و درمانی به نحوی نجومی و سرسام آور است که نه تنها لازم نیست تعرفه این گروه ها در سال های آتی افزایش یابد، بلکه لازم است به مانند تمام کشور های توسعه یافته دنیا از این پزشکان خدوم به مردم به صورت پلکانی مالیات نیز اخذ شود. این مالیات می تواند جهت هر چه بهتر ارائه شدن خدمات سلامت و پیشگیری در کشور مصروف گردد.

وزیر‌بهداشت: مردم 70درصد هزینه سلامت‌ را از جیب می‌پردازند

وزیر بهداشت در صحن علنی مجلس گفت: در دنیا مردم تنها ۱۸ درصد هزینه‌های سلامت خود را می‌پردازند اما در ایران مردم بیش از ۵۴. ۸ درصد از هزینه‌های سلامت خود را می‌پردازند که با احتساب منابع بیمه‌ای این رقم بیشتر از ۶۰ تا ۷۰ درصد می‌شود.

شش هزار میلیارد مجلس گره‌گشای مشکلات حوزه سلامت نیست

سرپرست سابق دفتر بیمه‌های درمانی وزارت رفاه با اشاره به اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها به وزارت بهداشت گفت: چه تضمینی وجود دارد بیمارستان‌ها پس از تامین و تخصیص منابع مجددا بالا رفتن هزینه‌ها را بهانه نکرده و از بیماران هزینه‌های غیربیمه‌ای یا زیر میزی مطالبه نکنند.

ناکارآمدی بیمه‌ها و هزینه‌های کمرشکن درمانی بر دوش مستضعفان

عدم تدوین مکانیزم اجرایی برای پیاده سازی قوانین مترقی برنامه پنجم توسعه در حوزه سلامت/عدم منع قانونی حضور ذی نفعان بخش خصوصی و تشکل های صنفی در مناسب حاکمیتی و سیاستگذاری/ ضعف و ناکارآمدی بیمه های درمان و فشار هزینه های کمرشکن درمانی بر دوش مستضعفان

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.