چرا زنگنه این روزها عصبانی و ناامید شده است؟

مدیریت وزیر نفت بر این صنعت، مدیریت کارآمدی نبوده؛ نداشتن برنامه هدفمند برای فروش نفت در دوران تحریم، عدم کلنگ‌زنی پروژه‌های مهم در کشور، امضای قراردادهای نفتی بی‌سرانجام و مواردی از این دست، تنها بخش کوچکی از کارنامه زنگنه در دوران تصدی وی بر وزارت نفت است.

گاز ایران را به خواستگاران کور و کچل ندهیم!

اوایل آبان ماه، نخستین قرارداد فروش گاز طبیعی برای تولید گاز مایع‌شده(LNG) صادراتی بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت IFLNG (شرکتی تحت مالکیت شرکت هملا نروژ) منعقد شد.

واردات بنزین ۲ برابر شد

در ۱۷۰ روز نخست سال‌جاری بیش از ۱.۳ میلیارد لیتر بنزین به ارزش بیش از ۸۰۰ میلیون دلار وارد کشور شده است که با این اعتبار می‌توان منابع مالی ساخت یک پالایشگاه ۶۰ هزار بشکه‌ای نفت را تامین کرد.

واردات روزانه ۸میلیون لیتر بنزین

وزیر نفت با بیان اینکه روزانه حدود ۸ میلیون لیتر بنزین وارد می‌کنیم، گفت: اصل حیاتی در دوران پساتحریم برای ما بدست آوردن سهم از دست رفته مان در بازار جهانی است.

در کرسنت رشوه گرفتند و به حساب حزب‌شان ریختند

برخورد با فساد نباید فرقی داشته باشد و حزب و جناح نمی شناسد، یک ایراد جدی که به حزب کارگزاران و اصلاح طلبان وارد است، این است یک انتقاد از کرسنت نمی کنند، ولی ما می گوییم اصلا فرقی نمی کند، من یک نماینده اصولگرا بودم، در وزارت نفت هم عده ای هنوز از دوستان من هستند، ولی منافع ملی را که نمی شود، فدای حزب و جناح و گروه کرد. متاسفانه برخی ها اسم مبارزه با فساد را می برند، تا زمانی که به حزبشان خدشه ای وارد نشود.

ایران آماده سقوط دوباره قیمت نفت می‌شود

وزیر نفت با تشریح برنامه ویژه ۷ روزه نفتی ایران در دوران پسا تحریم نسبت به سقوط قیمت دوباره نفت هشدار داد و گفت: با اجرای برنامه‌ای جدید درآمد نفتی ایران در دوران سقوط قیمت‌ها کاهش نمی یابد.

آقای زنگنه! به دشمنِ خونخوار امتیاز ندهید

تحریم خرید نفت ایران، تعلیق دارائی های بانک مرکزی، تحریم سویفت بانکی و ممنوعیت مبادلات بین بانک های ایرانی در اروپا، مسدود کردن تمامی اعتبارات بانکی کوتاه مدت به ایران، ممنوعیت واردات گاز ایران و صادرات بسیاری از فلزات، محدودیت‌ها در ارسال قطعات و فناوری‌ها به ایران، تحریم حمل و نقل هوایی و دریایی و بیمه و نیز تحریم ده‌ها نهاد و شخصیت داخلی تنها بخشی از تحریم های اروپا علیه ملت ایران بوده است.

درآمد یک سال نفت ایران تقدیم اماراتی‌ها

یک ضرب تقسیم ساده نشان می دهد که اگر میزان فروش نفت ایران در ماه های اخیر را به صورت میانگین حدودا 850 هزار بشکه در روز در نظر بگیریم و این عدد را در قیمت هر بشکه نفت مشتمل بر انواع نفت به صورت میانگین 52 دلار ضرب کنیم عددی بالغ بر 44200000 دلار برای درآمد روزانه فروش نفت کشور به دست می آید.

شرط زنگنه برای صادرات گاز به اروپا

علی‌رغم اعلام تمایل ظریف برای صادرات گاز کشور به اتحادیه اروپا، وزیر نفت صادرات گاز به این قاره را مشروط کرد و گفت:” آنها(اروپایی‌ها) می‌خواهند «مرده‌خوری»کنند، برهمین اساس اولویت صادرات گاز کشور با کشورهای همسایه است.”

توافق ژنو جلوی قرار جدید فروش نفت را هم می‌گیرد

این توافقنامه باعث رسمیت بخشیدن تلویحی به تحریم‌ها از سوی ایران و حتی پذیرش تعهدات بیشتری از سوی ایران برای رعایت تحریم‌های غیر قانونی و ظالمانه شده است. ایران پس از توافق ژنو به صورت جدی نمی‌تواند حتی نسبت به دور زدن تحریم‌ها نیز اقدام کند. چرا که این اقدام از سوی ۱+۵ به مثابه نقض توافق برداشت می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.