رسوایی غرب در نقض حقوق کودکان

سازمان‌های مدعی حقوق بشری در حالی نسبت به موضوعات بی‌اساس بیانیه‌‌ها و قطعنامه‌های مختلفی صادر می‌کنند که حالا در روز جهانی مبارزه با بی‌سوادی کمترین توجهی به کودکان افغانی، عراقی، سوری و یمنی که به واسطه آتش‌افروزی‌های غرب از تحصیل بازمانده‌اند ندارند

10 درصد زندانیان بی‌سوادند

به طور متوسط 10 درصد زندانیان مطلقا بی‌سوادند و نزدیک به 70 درصد کسانی که در زندان‌ها داریم جوان و زیر 40 سال هستند که 40 درصد این افراد حداکثر مدرک سیکل دارند.

نهضت سوادآموزی الگویی حل مسائل کشور

مهم ترین نکته ای که باید از آن به عنوان رمز تفاوت انقلاب اسلامی با سایر الگو های مشابه نام برد، استفاده جدی از ظرفیت مردمی برای حل مسائل کشور در چارچوب نظام انگیزه‌های الهی است.

آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌های کشور اسلامی نیستند

آیت الله نوری همدانی با انتقاد از اینکه چرا در قیمت گذاری‌های کالا نظارت و اشراف وجود ندارد، افزود: در اروپا کار‌شناسان بر اجناس قیمت گذاری می‌کنند و قیمت اجناس در همه جا یکسان است اما در کشور ما بر قیمت‌ها نظارت و کنترل وجود ندارد و قیمت‌ها دل بخواهی شده و این به تحریم مربوط نمی‌شود.

شناسایی بی‌سوادان به وسیله شماره ملی

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: به زودی بی‌سوادان به وسیله شماره ملی شناسایی می‌شوند.

اجرای طرح کوپن سوادآموزی برای بی‌سوادان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اعلام اینکه بیشتر بی سوادان کشور را زنان تشکیل می دهد، از اجرای طرح کوپن سوادآموزی خبر داد و گفت: افراد بی سوادی که خود در جهت سوادآموزیشان اقدام کنند، می توانند سرانه سوادآموزی را دریافت کنند.

۵۰ حقیقت مهم درباره‌ هوگو چاوز +تصاویر

در تاریخ امریکای لاتین هیچ‌گاه دولت‌مردی مانند چاوز پس زمینه‌ای این چنین دموکراتیک نداشته است. از سال 1999 که او به‌ قدرت رسید تاکنون، 16 انتخابات در این کشور برگزار شد. چاوز پانزدهمین انتخابات را در 7 اکتبر 2012 برنده شد. او از بقیه‌ی کاندیداها 10 تا 20 درصد بیشتر رای داشت.

حداقل 25% اعراب بی سوادند

سازمان فرهنگ و آموزش وابسته به اتحادیه عرب روز دوشنبه اعلام کرد بیش از 25 درصد از ساکنان کشورهای عربی بی‌سواد هستند.

بی‌سوادی ۷.۵ درصد ایرانیان زیر۴۹سال

رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور گفت: بر اساس اعلام سرشماری سال ۹۰ سه میلیون و ۸۶۴ هزار نفر در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال و ۳۴۰ هزار نفر در گروه سنی ۶ تا ۹ سال اظهار بیسوادی کردند، بر همین اساس حدود ۵. ۷ درصد جمعیت این گروه‌ها بیسواد محسوب می‌شوند.

یک نفر را باسواد کنید ۳۹۰هزار تومان بگیرید

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور با بیان اینکه دستمزد باسواد کردن هر بیسواد به طور میانگین ۳۹۰ هزار تومان است، گفت: نمی‌خواهیم کار صوری انجام شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.