بیمه‌طلایی به «مس و چدن» تبدیل شد

نماینده مردم کرج در مجلس با یادآوری پرداخت نشدن سرانه مدارس و مطالبات فرهنگیان گفت: قول‌های آقای وزیر عملی نشده و بیمه طلایی به «مس و چدن» تبدیل شده است.

ارائه سبد بیمه اجتماعی به اقشار مختلف

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:به منظور بیمه‌های اجتماعی اقشار مختلف سبدی طراحی شود تا هر فردی بر اساس درآمدی که دارد از خدمات بیمه‌ای و تأمین اجتماعی برخوردار شود.

اطلاع حادثه به تأمین اجتماعی ظرف 3 روز

براساس ماده 65 قانون تأمین‌اجتماعی، درصورت وقوع حادثه ناشی از کار، کارفرما مکلف است اقدامات لازم اولیه را برای جلوگیری از تشدید وضعیت‌ حادثه دیده به عمل آورده و مراتب را ظرف 3 روز اداری از تاریخ وقوع حادثه به صورت کتبی به سازمان تأمین‌اجتماعی اطلاع دهد.

راه‌اندازی سامانه متمرکز دفترچه درمانی

مدیرکل دفتر امور کارگزاری‌های رسمی سازمان تأمین‌اجتماعی از امکان صدور دفترچه سایر شعب با استفاده از سامانه متمرکز دفترچه در کارگزاری‌های رسمی سراسر کشور خبر داد.

ثبت‌نام افراد فاقد دفترچه بیمه از اول اردیبهشت

بر اساس قانون باید افرادی که در حاشیه شهر زندگی می‌کنند، درآمدی ندارند، بیکارند و از توانایی پرداخت حداقلی حق بیمه و دریافت دفترچه برخوردار نیستند، صاحب دفترچه شوند و سازمان بیمه سلامت ایرانیان مکلف است نسبت به بیمه کردن همه افراد فاقد دفترچه بیمه اقدام کند.

کارگران و بازنشستگان مقابل مجلس تجمع کردند

رئیس جمهور در تلویزیون اعتراف کرده است که دولت ۶۰ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه ما بدهکار است و ظاهرا دولت به جای پرداخت این بدهی به کارگران، قصد تصرف سازمان تامین اجتماعی را دارد چون در این صورت دولت به خودش بدهکار می‌شود.

پیشنهاد بیمه رایگان به دولت

10 میلیون نفر از ایرانیان تحت‌پوشش هیچ‌گونه بیمه‌ای نیستند و 5 درصد هم از چند نوع بیمه استفاده می‌کنند،‌ افراد فاقد بیمه از قشر محروم و حاشیه نشین جامعه هستند که باید شناسایی و بیمه شوند.

هزینه‌‌سلامت هر‌سال 100‌میلیون‌نفر را فقیر می‌کند

گسترش و برقراری امنیت دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی مقرون به صرفه و با کیفیت هدف اصلی سازمان بین‌المللی تأمین‌اجتماعی به شمار می‌رود و در بسیاری از کشورها بر عملکرد ظرفیت‌های مؤسسات عضو این سازمان بین‌المللی متکی است. تلاش‌های فراوان سازمان بین‌المللی تأمین‌اجتماعی برای ارائه دانش خاص، اطلاعات فنی و شبکه‌ای با هدف حمایت از تلاش‌های ملی به منظور اقدامات صورت گرفته برای کسب موفقیت و برقراری پوشش بیمه‌ای برای افراد جامعه بوده است.

20 میلیون ایرانی نه بیمه دارند نه پول درمان

در 8 سال گذشته سهم پرداختی مردم از هزینه های سلامت نه تنها کاهش نیافته که برعکس افزایش هم یافته است. بطوریکه در ابتدای برنامه پنجم، سهم مردم از پرداخت هزینه های سلامت در حدود 53 درصد بود که در حال حاضر این سهم به بالای 60 درصد رسیده است.

«تأمین‌ اجتماعی» حقی جهانی است

طبق تعریف ارائه‌شده از سازمان بین‌المللی تأمین‌اجتماعی، این سازمان شامل برنامه‌های بیمه‌ای، طرح کمک‌هزینه‌های اجتماعی، برنامه‌های جامع و کلی، طرح مزایای متقابل، وجوه ملی آتیه و دیگر برنامه‌ریزی‌ها شامل روش‌های بازارمحوری است که مطابق با قانون ملی یا بخشی از سیستم تأمین‌اجتماعی کشور باشد.