رامبد مهمان‌ خندوانه را با کمربند تهدید کرد!

یک بار خانمی به آقای جوان گفته بود: « آقای جوان من دوسال پیش بچه ام با آب جوش سوخت و مرد. تمام زندگی من نابود شده بود. اما با این برنامه و این خندیدن ها دوباره به زندگی برگشتم. فقط آمدم اینجا که حالم را با شما در میان بگذارم و تشکر کنم.»

کدام پپرونی؟ کدام دیکتاتور؟

نمایشی که با صحنه‌هایی مبتذل و دیالوگ‌هایی ناموجه می‌خواهد به دنبال تماشاگر باشد و نتیجه ملغمه‌ای است از طراحی گفتارهایی غیراخلاقی در صحنه تماشای بیننده که مجال اندیشیدن درباره جان‌مایه این اثر فرانسوی را از مخاطب می‌گیرد، به طوری که پس از پایان نمایش کمتر کسی به تناقضات منعکس در فضای فکری روشنفکری و روحیه دیکتاتوری نهفته در این طبقه اجتماعی می‌اندیشد و این مساله جفایی بزرگ در حق متن اصلی خواهد بود.

نزد فیلسوف، عالم صحنه تئاتر است

در گپ و گفتی با دکتر غلامرضا اعوانی وی ضمن بیان خاطرات خود گفت: برای من، فلسفه جستجوی حقیقت بود و از طرفی هم چیزی به نام حقیقت مطلق گم شده است اما من گمشده خود را در فلسفه اسلامی پیدا کردم.

صف گروه‌های برگزیده پشت سر خانم بازیگر!

در شرایطی که گروه های برگزیده نمایش برای یافتن نوبت اجرا در هر دری می‌‎زنند، «فصل شکار بادبادک ها» این شبها با مخاطب اندک یک سالن 500 نفره را به اشغال خود در آورده است تا بیش از پیش به دومینوی ریزش مخاطب تئاتر دامن بزند. بهنوش طباطبایی یک تنه روی صحنه می آید و به صورت مونوتن واگویه هایی را یکسره به خورد مخاطبی می دهد و او را حتی از معروفترین عبارت رکیک زبان آذری نیز بی بهره نمی گذارد!

کشف حجاب، ابتذال و کلمات رکیک در تئاتر

واقعیات متن و پیرامون تئاتر نوعی وادادگی مایوس کننده را القا می‌کند اما در واقع آنچه درحال اتفاق افتادن است ریشه در تفکر و رویکردهای مدیران ارشد هنری از جمله معاون هنری وزارت ارشاد دارد

رهبری از منتقدین تیزبین تئاتر هستند

مهدی شفیعی گفت:رهبری از منتقدین تیزبین تئاتر هستند با تعاریف ایشان از مبحث مختلف چون نمایش های دینی می‌توان به این موضوع پی‌برد اما آنچه که امروز در تئاتر شاهد هستیم حاصل سیاستگذاری‌ها و برنامه ریزی‌هایی است که تا کنون صورت گرفته است.

مسئولان پیگیر مطالبات رهبری هستند؟

مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان بیانات جامع و کاملی داشتند. ایشان فرمودند: متأسفانه در محیط هنری ما، تئاتر از اوّل هم بد متولّد شده و خیال می‌کنند تئاتر حتماً بایستی زبان ابهام و سمبلیک و رازآلود داشته باشد که چنین چیزی نیست.

ویلیام شکسپیر وارد دنیای اپلیکیشن‌ها شد

کمپانی رویال شکسپیر انگلستان اپلیکیشنی از نمایش «هیاهویی برای هیچ» را به منظور آموزش نوجوانان علاقه‌مند به تئاتر برای استفاده در تلفن‌های همراه و تبلت‌ها ارائه داد.

برخورد با تئاتر‌های هنجار‌شکن وظیفه کیست؟

مدتی است که شوخی های غیراخلاقی، کنایه های رکیک و کارهای خلاف عرف و شرع، محوری برای کمدی بودن تئاترهای موزیکال شده است. بازیگران روی صحنه می روند با شوخی و حرکاتی زننده، تئاتر را نمایش می دهند. در حالی که اگر ذره ای از این رفتارهای غیر اخلاقی در سینما یا تلویزیون شکل می گرفت منجر به موجی از اعتراضات مردمی می شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.