از فشار دولت بر اسلام‌گرایان تا بروز افراط گرایی

کارشناسان منطقه بر این باورند که حوادث اخیر در تاجیکستان نه از طرف کشور و یا گروه خارجی خاصی است، بلکه این حوادث نشانه اشتباهات مقامات دولتی این کشور بر علیه گروه‌های اسلامی میانه‌رو می‌باشد.

کشته شدن بیش از 100 تاجیکستانی در سوریه

دفتر نظارت در امور امنیت ملی دادستان کل تاجیکستان از کشته شدن بیش از 100 نفر از شهروندان این کشور در درگیری‌های سوریه خبر داد.

عوامل داعش در تاجیکستان بازداشت شدند

نهادهای امنیتی تاجیکستان از بازداشت تعدادی از عوامل داعش در این جمهوری خبر دادند.

تقویت همکاری‌های نظامی روسیه و تاجیکستان

همزمان با افزایش ناامنی در مرزهای جنوبی تاجیکستان و آسیای مرکزی، روسیه همکاری‌های نظامی خود را با «دوشنبه» تقویت می‌کند.

چرا صوفیه منفعل و سلفیه فعال است؟‎

در نگاهی به جوامع اهل‌سنت و افکار و جریان‌های فکری حاضر در حال و گذشته این جوامع این سوال مطرح است که چرا صوفیه منفعل و سلفیه فعال است؟‎

تدوین قوانین جدید مسکو در قبال مهاجران کاری

«مسکو» اخیرا با اعمال تغییراتی در قانون فدرال در مورد وضعیت حقوقی اتباع خارجی، مقررات جدیدی را برای حضور شهروندان دیگر کشورها و بویژه مهاجران کاری وضع کرده است.

تاجیکستان را دریابید

تاجیکستان، کشوری با سابقه فرهنگی و تاریخی مشترک و دارای زمینه‌های سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران ایرانی است؛ با یک سخن برادران ایرانی را برای همکاری و فعالیت مشترک به تاجیکستان فرا می‌خوانیم.

موسیقی تاجیکی: شاه حسینم +دانلود

آلبوم موسیقی «دوشنبه کربلا» با صدای دولتمند خالف خواننده شهير تاجيكستان با اشعار بیدل دهلوی، حافظ، مولانا، علیرضا قزوه از سوی مديریت امور موسيقی و سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تولید شده است.

تولید ماهانه ۸۰ هزارتن تخم مرغ

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران با بیان اینکه برای ایجاد تعادل نسبی در بازار تخم‌مرغ باید مقدار صادرات آن را 2 برابر کرد، گفت: هنوز به دلیل عدم نهایی شدن پروتکل دامپزشکی بین ایران و روسیه این محصول به روسیه صادر نشده است.

چه کتاب‌های از ایران به تاجیکستان می‌رود؟

رئیس هیأت مدیره انجمن دوستی ایران و تاجیکستان گفت: اصرار داریم کتاب‌ها در حوزه سیاسی و اعتقادی نباشد بلکه در حوزه‌های دانشگاهی، علمی و حقوق باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.