راههای نفوذ دشمن در بیان علی علیه السلام

ی از اقدامات اساسی دشمنان در پیش برد اهداف خویش، تمسک به بهانه های عامه پسند است تا از طریق همراه نشان دادن خود با عموم مردم بتوانند اهداف خود را پی بگیرند. علی(ع) در خطبه 194 بعد از این نکته که من از منافقان بر شما می ترسم به بیان ویژگیهای اهل نفاق می پردازند.از جمله مهمترین ویژگیهای منافقان آن است که که خود را حامی و دلسوز مردم نشان می دهند.

امروز در وضعیت بدر و خیبریم نه نرمش قهرمانانه

مشرکانی که سر جنگ با اسلام ندارند هرچند اسلام در نهایت نمی تواند مشرکان را برتابد، اما تا زمانی که اسلام آن اقتدار کافی را پیدا نکرده است، مجاز به ایجاد رابطه با مشرکان هستیم. و حتی برای دفع خطر مشرکان دیگر، شما مجازید با مشرکانی که با شما سر جنگ ندارند، متحد شوید و پیمان ببندید. نمونه هایی از این دست در سیره پیغمبر بوده است. بدون آنکه قبایلی از مشرکان را دعوت به اسلام کند، برای جلوگیری از اتحاد آنها با قبال دیگر قریش با آنها پیمان عدم تعرض امضا کرده است.

«اولی الابصار»؛ دوره آموزشی مسئله­ محور تاریخ اسلام

این محورها طی سلسله دوره های «اولی الابصار»، به صورت مسائل و موضوعات کاربردی، توسط اساتیدی چون حجت الاسلام پناهیان، استاد حسن رحیم پور ازغدی، دکتر محمد حسین رجبی دوانی و دیگر اساتید گرانقدر مطرح می گردد.

امام رضا هیچ‌گاه با «کدخدا» مصالحه نکرد

استاد تاریخ اسلام اظهار داشت: در ماجرای اندلس، دشمن با مذاکره و برنامه جامع اقدام مشترک خود، نابودی مسلمین را رقم زد.

پذیرش موسسه حوزوی معصومیه آغاز شد

پذیرش سال تحصیلی ۹۴- ۹۵ موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه ویژه خواهران آغاز شد.

مستند «پیامبر رحمت» ساخته می‌شود

مستند «پیامبر رحمت» با نگاهی به تاریخ اسلام و زندگی پیامبر مهربانی «بزرگترین پیشوای بشریت» با همکاری شبکه مستند سیما و پرس تی وی، به کارگردانی عباس صالح مدرسه‌ای ساخته می‌شود.

فتنه‌ای که شبیه «فتنه 88» بود

امام جمعه موقت شهر تهران در تجمع 7 هزار نفری طلاب گفت: نحوه برخورد ائمه با فتنه‌گران 2 گونه بوده است، با سران فتنه افشاگرانه برخورد می‌کردند، اما با بدنه فریب‌خورده فتنه بسیار مهرآمیز رفتار می‌کردند.

از صلح‌حسنی تا قیام‌حسینی،راه یکی است

«نرمش قهرمانانه» کلیدواژه‌ای است که رهبر انقلاب از آن برای تبیین صلح امام حسن علیه‌السلام استفاده کرده‌اند؛ این گفت‌وگو برای تبیین عمیق این واقعه و نیز تنویر مرز بین نرمش قهرمانانه و ذلت‌پذیری صورت گرفته است.

۶۰۰اثر به چهارمین جشنواره رسول آفتاب رسید

دبیر چهارمین «جشنواره مردمی رسول آفتاب» از ارسال ۶۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: بیشترین آثار به بخش «داستان» اختصاص داشته است.

روایت تصویری تاریخ ایران و جهان در شبکه چهار

مجموعه برنامه های جدید «تاریخ ایران و جهان» در گروه معارف و اندیشه دینی شبکه چهار سیما تولید و سه شنبه‌ها ساعت 23:15 روی آنتن می‌رود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.