جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

تاریخ‌نگاری انقلاب مردمی نشده است

محمد قبادی، خاطره‌نگار، گفت: کارهایی که در زمینه تاریخ شفاهی انقلاب انجام شده مربوط به اصلی‌ترین بازیگران انقلاب بوده و هنوز مردم تاثیرگذار دست به قلم نشده‌اند.

زندان اوین را به آشویتس تبدیل خواهند کرد

چند سال دیگر به سال‌های اول انقلاب ما خواهند گفت هولوکاست جمهوری اسلامی یا هولوکاست انقلاب اسلامی. زندان اوین را به اردوگاه آشویتس تبدیل خواهند کرد و جمهوری اسلامی را جمهوری کشتار خواهند خواند. همان طور که الان هم این مسائل از حلقوم برخی زشت کلامان در دانشگاه‌ها تکرار می‌شود.

رمز تحول انقلاب خودشناسی و توکل است

از سال 1357 با تمام اشکالات وارد در اقتصاد و فرهنگ کشور می‌توان گفت ایرانی برای ایرانی تصمیم گرفته است.

روحانی کُپی هاشمی است

آقای هاشمی در مجلس شورای اسلامی که حضور داشت مک فارلن را به ایران آورد و بعد از آن نیز پس از افتضاحی که به بار آمد، حاشا کرد و گفت که چنین چیزی وجود نداشت. آقای هاشمی معتقد است که با غرب نباید درگیر شد و باید با آن‌ها سازش کنیم و کنار بیاییم. تفاوت مقام معظم رهبری با آقای هاشمی این است که رهبری آرمان‌گرا و واقعیت محور است اما آقای هاشمی صرفاً واقعیت‌گرا است.

من یک سربازم و اهل ریاست نیستم

گفت: فلانی تو که می‌دانی من یک سربازم و اهل ریاست نیستم. دستور آقای خمینی بود که آقایان را سر جایشان نشاند و بار جمع و جور کردن ارتش برای انقلاب را به دوش من انداخت.

عکس: هاشمی رفسنجانی در حال عبور از موانع

دیدار رئیس جمهور وقت از روستاهای چهارمحال و بختیاری- سال ۱۳۶۹

پاسخ دندان‌شکن یک شاعره مبارز به معاویه!

درحضور معاویه می‌پرسند که آیا تو همانی که رجزخوانی می‌کردی و برادرت را با شعرهایت تحریک کردی و به جبهه فرستادی؟ پاسخ می‌دهد من همانم! و معاویه به او می‌گوید میدانی این شعرها چقدر مرا عصبانی می‌کرد؟ زن در پاسخش چنین گفت:خوشحالم دشمنان علی(ع) از شعرهای من عصبانی شدند. علی(ع) با تو قابل مقایسه نیست. تو را با قنبر هم مقایسه نمی‌کنم.

هاشمی: «بعثت» را من اداره می‌کردم «انتقام» را آقای مصباح

اساسنامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در جمعی یازده نفره مورد بحث قرار گرفته بود، در منزل احمد آذری قمی کشف شد تا نصیری رئیس ساواک در گزارشی به محمدرضا شاه این گونه بنویسد: در منزل احمد بیگدلی آذری اساسنامه‌ای خطی در شش صفحه به دست آمده که با مطالعه متن اساسنامه به نظر می‌رسد……..

چماق‌ به‌ دست‌ها جاوید‌ شاه گویان به ما حمله کردند

به مسجد که رسیدیم دیدیم یا الله، چماق بدست‌ها ریختند در خیابان، سعی کردیم یواشکی از کنار خیابان رد شویم. این‌ها همین طور جاوید شاه جاوید شاه می‌گفتند بودند چوب‌هایشان هم هر کدام یک میخی سر چوب‌هایشان کوبیده بودند تو دستشان. همین جور می‌رسیدند شیشه مغازه‌ها را می‌شکستند یک مرده‌ای آمد سر چوب را زد تو سینه من گفت بگو جاوید شاه

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.