کمیته ها؛ اولین نهاد مولود انقلاب

حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) با رسمیت بخشیدن به گروه های مسلح مردمی که در جای جای کشور و به طور خودجوش به حفاظت از انقلابشان اقدام کرده بودند، کمیته انقلاب اسلامی را زیر نظر یکی از شاگردان انقلابی و اخلاقی خویش تشکیل دادند تا به ساماندهی و هدایت این ظرفیت عظیم مردمی پرداخته و از تند روی ها و انحرافاتی که در ابتدای هر انقلاب ناگزیر می نماید جلوگیری کنند.

اعترافات شکنجه‌گر معروف ساواک

حقیقت تلخ است، اما باید گفت، حقیقت شرم‌آور است ولی با صداقت باید گفت، حقیقت می‌سوزاند و آتش می‌زند ولی باید سوخت و گفت.

فیلم: این انقلاب برج‌سازها نیست

از یاسر عرب، مستندهای متعددی پخش شده است که از آن جمله می‌توان به «ماهی‌ها در سکوت می‌میرند»، «مهد کودک، آری یا خیر»، «ننه قربون»، «نان جنگ»، «کدام مسجد» و … اشاره کرد. او در حوزه ادبیات کودک و نوجوان نیز کتاب‌های مختلفی نوشته است. یاسر عرب برگزیده جشنواره مردمی فیلم عمار است و فانوس این جشنواره را از آن خود کرده است.

برنامه ویژه ساواک برای ورود امام + اسناد

شاه که از ایران رفت، حرف و حدیث‌ها درباره ورود امام به ایران بالا گرفت. این تصمیم امام به گوش بختیار و ساواک هم رسیده بود. عوامل رژیم شاه شایعات مربوط به ورود امام را می‌شنیدند و برای مقامات بالادستشان درباره آن می‌نوشتند.

حکومت‌ پهلوی دغدغه منافع ملی نداشت

عباس سلیمی نمین در نقد مستند انقلاب ۵۷، حکومت پهلوی را حکومتی وابسته و دست نشانده دولت های غربی دانست که به هیچ عنوان از پشتوانه مردمی برخوردار نبودند . وجود دغدغه منافع ملی در محمدرضا شاه پهلوی را یک دروغ و جعل تاریخی بیان کرد.

نقد شریعتمداری بر مصاحبه محمدخامنه‌ای

حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان در سرمقاله امروز این روزنامه با عنوان ((کاش اینگونه نبود !)) به مصاحبه اخیر آیت الله سید محمد خامنه ای واکنش نشان داده است.

توجه به خطوط قرمز و نیاز‌های هسته‌ای کشور

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل کشور در بیانیه‌ای با تاکید براینکه 190 هزار سو نیاز واقعی کشور در مسئله هسته‌ای است و توافقی خوب است که این نیاز را مرتفع کرده باشد، اعلام کرد: مردم ایران بدنبال «توافق بد» در مسئله هسته‌ای نیستند.

۱۳ آبان زمینه‌ها و دستاوردهای آن

در اسناد لانه جاسوسی بیش از صد استراتژی و تاکتیک برای مقابله با انقلاب اسلامی وجود دارد و قابل دسته بندی است و سالگرد سیزده آبان می­‌تواند فرصتی باشد برای بازخوانی این اقدامت و اسناد. چرا که همین امروز بسیاری از همین روش‌­ها در سطحی متفاوت­‌تر و پیشرفته‌­تر همچنان در دستور کار آمریکا و دشمنان انقلاب و ملت ایران است.

8 خاطره از مرحوم آیت‌اله مهدوی‌کنی

روزي، پيش آقا شيخ رجبعلي خياط، که از اوتاد بود و مرحوم قمشه‎اي به ايشان ارادت داشت، رفته بودم تا بدهم برايم لباس بدوزد. رو کرد به من و گفت: «لباس براي چه مي‎خواهي؟» گفتم: «مي‎خواهم طلبه شوم». گفت: «مي‎خواهي طلبه شوي، يا آدم؟» گفت: «به‎عنوان پدر پير، سفارشي تو را مي‎کنم، هميشه به ياد داشته باش: در زندگي، کار‎ها را فقط براي خدا انجام بده. به تمامي اعمالي که انجام مي‎دهي رنگ خدايي بده، حتي به خوردن و خوابيدن». کلام اين پير خياط، اثر خاصي در دل من گذاشت و همواره کلام او را به ياد مي‎آورم و آرزو دارم چنان باشم که او مي‎گفت.

انتشار تصاویری که داشتن آنها جرم بود

محمد رضا کائینی پژوهشگر تاریخ و کسی که جمع آوری این اثر را بر عهده داشته است،‌ درباره ویژگی های این اثر اظهار داشت:‌ این کتاب شامل 500 قطعه عکس تاریخی است که تقریبا تمام دوران زندگی انی عالم مجاهد را در بر می گیرد و بسیاری از آنها برای نخستین بار منتشر می شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.