فراخوان ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار

ششمین فراخوان جشنواره مردمی فیلم عمار با موضوعات «تاریخ معاصر ایران»، «فتنه سال 88»، «بیداری اسلامی و جهانی»، «نقد درون گفتمانی»، «جنگ نرم»، «اقتصاد مقاومتی» منتشر شد. همچنین، «ایران و آمریکا» و «حادثه هفتم تیر» موضوعات ویژه ششمین دوره جشنواره هستند.

حضرت خدیجه، الگوی سرمایه داری در دوران اقتصاد مقاومتی

اقتصاد مقاومتی یک آغاز است و رویکرد سلبی است که به ایجاب می رسد. یک روی این سکه «نه به کالای بیگانه» است و یک روی آن «بله به کالای ایرانی».تمدن اگر بخواهد اسلامی باشد واقعا باید همه چیز آن اقتصاد و فرهنک و سیاست آن و … بومی باشد. ممکن است قسمت هایی هم اقتباس کرده باشیم اما قسمت های زیادی هم باید خودمان ایجاد کنیم. مثلا ژاپن و کشورهای پیشرفته تمدن غربی دارند نه تمدن ژاپنی یا کشور مخصوص خود را.در مورد ما هم به همین گونه است، اقتصاد مقاومتی یک استراتژی برای طی این مسیر است.

نقش شهید نواب صفوی در ملی شدن نفت

رزم آرا یکی از پدیده های نظامی زمان خودش بود که هوش سرشار و پر کاری او در اسناد قابل اثبات است و برای همین است که هم روس ها و هم آمریکایی ها و هم انگلیسی بر سر انتخاب او برای نخست وزیری تفاهم داشتند.

دچار فراموشي تاريخي شديم

وزارت ارشاد در دولت تدبير و اميد تغيير رويکرد داده است و بسيار سخت گيرانه برخورد کرد. اين کتاب 7 ماه در نوبت انتشار بود. چند نوبت مورد مميزي قرار گرفت و بخش هايي از آن هم حذف شد.

«معمای شاه» پس از چند سال حل می‌شود؟

محمدرضا ورزی معتقد است: با ساخت «معمای شاه» نگاه و فصل جدیدی را در فضای بصری در حوزه‌ی تاریخ پهلوی دوم ایجاد کرده‌ایم.

نقد شریعتمداری بر مصاحبه محمدخامنه‌ای

حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان در سرمقاله امروز این روزنامه با عنوان ((کاش اینگونه نبود !)) به مصاحبه اخیر آیت الله سید محمد خامنه ای واکنش نشان داده است.

می‌خواهند مردم فقط برای شهدا گریه کنند

یک کارگردان مستندهای دفاع مقدس از نگاه لوکس و مناسبتی به این حوزه و از نقش آدم‌های جنگ در این نگاه که روایت‌های کاملی از دفاع مقدس ارایه ندادند سخن گفت و انتقاد کرد که عده‌ای فقط می‌خواهند اشک مردم را برای شهدا دربیاورند در حالیکه باید افتخارات آنها را نشان دهیم و راه آنها را شناخته و دنبال کنیم.

سنگ انقلاب کجاست؟

در خاطرات بسیاری از روحانیون مبارز پیش از انقلاب از سنگی در مدرسه فیضیه با عنوان «سنگ انقلاب» نام برده می‌شود که مرور این خاطرات خالی از لطف نیست. گفتنی است این سنگ تا چند سال پیش در ضلع جنوبی مدرسه فیضیه و نزدیک درب ارتباطی مدرسه با حرم قرار داشت که به هنگام تعمیرات سال‌های اخیر به زیر رواق شمالی این مدرسه منتقل شده است.

سوژه‌های سينمایی در تاريخ هنر انقلاب

من معتقدم تمام مستندسازان ما اگر مي‌خواهند به يك كار خلاقانه و جسورانه فكر كنند، به يك مستند كاوشي فكر بكنند، به يك مستند نظري و تئوريك فكر بكنند براي هنر انقلاب، بايد «كتاب آهنگران» را ببينند. آقاي آهنگران ستاره دهه شصت است، با همه حاشیه‌هایی که ممکن است پیرامون یک ستاره هنری رخ بدهد.

استرداد شروعی برای سینمای تاریخ ایران معاصر

استرداد که در ژانر تاریخی و امنیتی می‌گنجد، شاید فیلمی عالی و حرفه ای نباشد، ‌اما قطعاْ شروع خوبی برای برای پرداختن سینمای ایران به موضوعات تاریخ ایران معاصر است، که جسارت و خط شکنی آن حتی اگر به تعبیر بعضی سفارشی و با هزینه‌های بالا باشد، کار مهمی است.​

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.