تاریخ پرداز معروف و انقلاب دوم

نگاه ایشان به مسایل تاریخی انقلاب که اکنون در میان بدنه دانشگاهیِ روشنفکرنمایِ داعیه دارِ اسلام آزاد رایج است، محصول یک نگاه واپس گرایانه به مسائل انقلاب است که حقایق انقلاب اسلامی را در آثار فوکویاما و آبراهامیان جستجو می کند اما حتی یک بار هم به خود اجازه نداده مبانی انقلاب را از صحیفه امام به عنوان یک رکن اساسی در انقلاب پیدا کند

کدام تاریخ‌نگاری؟

این‌که یک محقق جوان در این حوزه فعال شده و بعضاً دست روی نقاط دعوا و اختلاف و کم‌تر شنیده‌شده می‌گذارد، خوب است. به‌ویژه که کتاب‌هایی نظیر تاریخ جنگ و زندگی و زمانه رهبری و هاشمی را هم از او دیده‌ایم.

اما القای بعضی موارد مثل بزرگ کردن اختلافات بین نیروهای مسلح و… بعضی حرف‌های شاذ یاو شبه‌ناک هم بین آن هست که بعضاً اسناد محکمی هم ندارد یا قابل خدشه است.

قصور در تاریخ نگاری انقلاب جایز نیست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم رونمایی کتاب «صخره سخت» گفت: انقلابی که در آغاز شکل‌گیری با انواع محرومیت‌ها روبه رو بوده است شایسته نیست از جانب خود انقلابیون قصوری در مورد معرفی انقلاب صورت گیرد.

مدیران فرهنگی علاقه‌ای به تاریخ‌نگاری ندارند

طاهرخانی گردآورنده کتاب «سال سی» در مراسم رونمایی از این کتاب گفت: مدیران فرهنگی علیرغم توصیه رهبر انقلاب علاقه‌ای به تاریخ نگاری ندارند،‌کتاب سال سی در سی‌امین سال انقلاب آماده انتشار بود ولی هیچ کس حمایت نکرد.

شهيد‌ شيخ محمد خيابانی؛ نماد نبوغ سياسی و اجتماعی در دوران ما

شيخ‌محمد خياباني، فرزند حاجي عبدالحميد خامنه‌اي، درسال ۱۲۹۷ هجري قمري، در همان قصبه خامنه ـ‌كه يكي از قصبات مهم ارونق، توابع تبريز به شمار مي‌رود‌ـ‌ پا به عرصه وجود گذاشت.

ضرورت تدوین و نگارش دقیق تاریخ انقلاب اسلامی

رهبر معظم انقلاب اسلامی تدوین و نگارش تاریخ دقیق و صحیح انقلاب اسلامی را به لحاظ امواج تأثیرگذار و الهام بخش آن، بسیار مهم و ضروری خواندند و تأكید كردند: در نگارش تاریخ انقلاب اسلامی، ارتقای كیفیت و توجه به میلیونها مخاطب نسل جوان كه اطلاع دقیقی از انقلاب اسلامی و مسائل مربوط به آن را ندارند، باید در اولویت اول قرار گیرد.

برای نوشتن مقتل علی اکبرهای ایران هنوز خیلی دیر نشده است

با این اوصاف نتیجه ای روزآمد میخواهم بگیرم از آنچه در این سالها بر ملت ایران گذشته است هنوز برای مکتوب شدنش خیلی دیر نیست هنوز آن ها که شلمچه و فکه و طلائیه را دیده اند زنده اند، آنهایی که سالهاست با زخم شیمیایی و قطع عضو و ترکش و …روزگار میگذرانند زنده اند و می توانند روایت گر آنچه بر فرزندان این سرزمین در سالهای دفاع مقدس گذشته است باشند و گنجینه خاطراتش را بگشایند

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.