با این باور بزرگ شدم که از اسلام متنفر باشم

در شهر من هیچ مسجدی وجود ندارد، هیچ دسترسی به مطالعات اسلامی وجود ندارد، هیچ کسی نماز نمی خواند، روزه نمی گیرد و هیچ زنی حجاب به سر نمی کند. تنها چند مهاجر مسلمان هستند که برای آینده اقتصادی بهتر به یونان آمده اند و سبک زندگی غربی آنها را جذب کرده و تقریبا فاسد نموده است. در نتیجه آنها مذهب خود را رها کرده اند و دیگر از آن پیروی نمی کنند.

وقتی صدور انقلاب خمینی را متوقف کردیم «داعش» متولد شد

چرا و چگونه نسل مجاهدین اسلامی تبدیل به تروریست‌های تکفیری شدند؟ چرا فوج فوج جوانان مسلمان مصری و لبنانی و افغان و پاکستانی و تازه مسلمانان اروپایی به‌جای پیوستن به جبهه انقلاب اسلامی به جبهه داعش و القاعده می‌پیوندند. از خودمان بپرسیم آیا ما تلاشی برای شناساندن جهاد حقیقی و اسلام ناب محمدی (ص) به ایشان انجام داده‌ایم که امروز از پیوستن ایشان به سپاه بنی‌امیه ناخرسندیم و کاسه چه کنم به دست گرفته‌ایم؟

جهان‌شهری‌ها برای آذری‌ها

«جهانشهری‌ها» به کارگردانی شهاب اسفندیاری و تهیه‌کنندگی میثم حلاجان به معرفی مسلمانانی می‌پردازد که هویت‌های فرهنگی و ملی متکثر و گاه ترکیبی دارند و در نقاط مختلف جهان زندگی کرده‌اند، اما همچنان هویت اسلامی بارزی داشته و در جامعه پیرامون خود، مسلمانان اثرگذار و فعالی هستند.

چگونه مجاهد اسلامی تبدیل به تروریست تکفیری شد؟

حوادث اخیر سوریه پرده از عمق جهل و خطری برداشت که تا چند سال پیش در مخیله بدبین‌ترین اندیشمندان هم نمی‌گنجید. تهدید شوم جنگ‌ گسترده میان شیعه و سنی که قرن‌ها بود به فراموشی سپرده شده بود امروز بر سر جامعه مسلمانان سایه افکنده است.

70 درصد از تازه‎مسلمانان غرب، زنان هستند

آمارهای تازه منتشر شده نشان می‎دهند که گرایش به اسلام در میان زنان ساکن در کشورهای غربی رشد قابل توجهی داشته و 70 درصد از تازه‎مسلمانان این کشورها را زنان تشکیل می‎دهند.

کلمه حلال، دختر استرالیایی را مسلمان کرد

حلیمه از اینکه جامعه مسلمانان پس از جدا شدن از خانواده‌اش به وی کمک کرده‌اند ابراز خوشحالی کرد و گفت: در کنار درس خواندم در یک انجمن خیریه کار می‌کنم و از خداوند منان می‌خواهم زیارت بیت الله الحرام را نصیبم گرداند.

مهریه جالب زن تازه مسلمان اسکاتلندی

در استان خوزستان معلم ابتدایی اسکاتلندی با حضور در حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان آبادان به دین اسلام گروید.

«سمیه» شدم که بت‌ها نگویند عیسی پسر خداست

اربن، تازه‌مسلمان آمریکایی گفت: دلیل انتخاب نامم مقاومت و ایمان بالای بانو سمیه است خود را با ایشان مقایسه کردم. من نمی‌خواستم بت‌های کلیسا به من بگویند که عیسی پسر خدا و تجسم خدا بر زمین است.

زنان تازه مسلمان و چالشی به نام حجاب

در انگلیس، مطالعه‌ای بر روی زنان تازه مسلمان انگلیسی انجام شد، با این قصد که اثبات کند این زنان در داشتن حجاب با مشکلات فراوانی روبرو هستند و سختی‌های بسیاری را تحمل می‌کنند. اما تمام زنان انگلیسی تازه مسلمان، حجاب را سدی در برابر نگاه‌ها و افکار پلید مردمی می‌دانستند که از زن فقط جنسیت و بدنش را می‌بینند.

از دلیل اسلام آوردن تا آرزوی دیدن ایران

بر اساس حس کنجکاوی خودم قرآن را مطالعه کرده‌ام، تقریباً یک سال پیش و بعد از اینکه حزب اسلام ستیز PVV را ترک کردم، شروع به مطالعه قرآن کردم. قبلا فقط داستان‌های دروغین زیادی در مورد اسلام می‌شنیدم. هر چه بیشتر در مورد سنت پیامبر و احادیث بیشتر می‌خواندم، بیشتر متقاعد می‌شدم که اسلام واقعا یک دین زیبا و معقول است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.