۹۴ وعده‌ اقتصادی آقای رئیس جمهور چه بود؟

در هفته دولت و در حالی که دو سال از عمر دولت یازدهم گذشته است، ۹۴ وعده اقتصادی حسن روحانی رئیس جمهور را که در ایام انتخابات سال ۹۲ اعلام شده، مرور می کنیم.

جشن نیمه شعبان با تراول تبلیغاتی مجلس

جشن نیمه شعبان در رفسنجان با طعم تراول های انتخاباتی برای انتخابات مجلس در حسینیه صاحب الزمان امیرکبیر برگزار شد.

چند می‌گیری رأی بدی؟

هیلاری کلینتون نیز هفته گذشته ناگهان اعلام کرد که یکی از برنامه‌های اصلی‌اش برای کاندیداتوری، اصلاح سیستم ناکارآمد مالی کمپین‌هاست. و چند نفر از رقیبان جمهوری خواهانش، نیز به دنبال سوالات رای دهندگان در سالن‌های برنامه‌هایشان، از تاثیر پول‌های کلان بر سیاست انتقاد کردند.

ورود زودهنگام به انتخابات آسیب‌زاست

رئیس کمیسیون شوراها گفت: فعالیت‌های زودهنگام آسیب بسیار جدی به کشور وارد می کند و سبب می شود که برای مسیر خدمت به مردم موانع جدی ایجاد شود.

گردهمایی حامیان رضایی در چهارراه ولیعصر

جمعی از حامیان محسن رضایی عصر امروز دوشنبه 13 خردادماه در چهارراه ولیعصر تهران گردهمایی برگزار کردند. این گردهمایی در حالی صورت گرفت که روز گذشته نیروی انتظامی مانع انجام تبلیغات حامیان جلیلی در این مکان شده بود.

تبلیغات کاندیداها در این زمان ممنوع

استاندار تهران با بیان اینکه تبلیغات کاندیداها در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی‌(ره) ممنوع است، خاطرنشان کرد: اگر کسانی در جریان این مراسم برای کاندیداهای خاص تبلیغ کنند از این کار منع خواهند شد.

بایدها و نبایدهای تبلیغات اینترنتی کاندیداها

تخریب کاندیداها مصداق بارز محتوای مجرمانه محسوب می‌شود و طبیعی است که با آن برخورد صورت خواهد گرفت؛ به بیان دیگر کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به هیچ عنوان حق ندارند دیگر کاندیداها را تخریب کنند و باید از ابزارهای فضای مجازی مانند اینترنت و پیامک، تنها برای اطلاع رسانی برنامه های خودشان استفاده کنند.

معضل رقابت سیاسی در چارچوب نظام دینی

در بیان و زبان دینی ما و نیز در سیاست نامه ها و دیگر مآثر فیلسوفان سیاسی کلاسیک تمدن اسلامی، ما به مفهوم رقابت سیاسی یا چیزی که بتواند معادل یا ما به ازای آن قلمداد شود، بر نمی خوریم. این ادعا را می توان حتی به مطلق رقابت نیز تسری و تعمیم داد. در قرآن کریم، اگر هم اشارتی باشد، سخن از «سبقت جویی در خیرات» است است که مشخص است تا چه پایه از آنچه که امروزه ما از مفهوم رقابت در حوزه مسائل اجتماعی و سیاسی مراد می کنیم، فاصله دارد.

تبلیغات کاندیداها رسماً آغاز شد

دبیر هیئت اجرایی مرکزی انتخابات از آغاز فعالیت تبلیغات انتخابات کاندیداهای ریاست‌جمهوری تا صبح روز ۲۳ خرداد خبر داد و گفت: مردم هوشیار ایران اسلامی با حضور گسترده پای صندوق‌های رأی جهانیان را مبهوت خواهند کرد.