پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

قرائتی: دچار سرطان اخلاقی شده‌ایم

علی(ع) خودش نان خالی می خورد به میهمانش نان خالی نمی داد. بهترین غذا را به او می داد. خیلی چیزها جزء دین نیست ولی جزء دین شده است. در نهج البلاغه داریم که پارچه گلدار در اتاق بود حضرت علی به حضرت زهرا گفت آن را بردار زیرا حواسم در نماز پرت می شود. یا بلال برای اذان خواندن روی بامی رفت که اندازه یک آدم و نیم بلندی داشت اما ما الان مناره ۸۰ متری می سازیم چه کسی از آن برای اذان گفتن بالا می رود.

تجریش؛ مناسب برای تفریح، دلچسب برای تبلیغ!

همیشه با شنیدن واژه محرومیت به یاد محرومیت‌هاى اقتصادى و مناطق فقیر و دور افتاده مى‌افتیم. این وضعیت آنچنان شایع است که مراکز حوزوىِ موظف به اعزام مبلغ به سراسر کشور نیز عمده برنامه‌هایشان را معطوف به همین مناطق کرده‌اند. در حالى که تلازم عقلى بین محرومیت فرهنگى و محرومیت اقتصادى وجود ندارد.

طرحی بنیانی برای کادرسازی انقلابی

یکی از مهم ترین راهکارهای مقابله با ناتوی فرهنگی و نیز دینی کردن فضای جامعه، گسترش و نشر ادبیات دینی، آن هم به شکل و سمت و سوی فلسفی و عمیق است، لذا طرح ولایت با توجه به اثراتی که در ادوار گذشته از شروع فعالیتش داشته، نشان داده توان لازم به منظور ظرفیت سازی این کار؛ یعنی دینی کردن فضای جامعه و تربیت نیروهای کارآمد را دارا می باشد.

وقتی یک مبلغ در جاده‌های صعب‌العبور آستین بالا می‌زند

تصویر یک روحانی که عبا را زیر بغل زده و به عشق تبلیغ معارف دین کیلومترها در گل‌ولای یا برف روستاهای کوهستانی پیاده‌روی می‌کند، در نوع خود جالب است، اما ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که حاج آقا برای عبور از رودخانه مانند تکاورها عمل می‌کند.

کیک بوکسینگ پس از منبر!

وقتی وارد دبیرستان شدم هیچکدام از دانش‌آموزان نمی‌دانستند که من مربی رزمی‌شان هستم. روی همین اصل و به اقتضای شیطنت‌های دوره نوجوانی٬ وقتی از حیاط راهروهای مدرسه عبور می‌کردم شروع کردند به سربه‌سر من گذاشتن از یک طرف و صلوات فرستادن از طرف دیگر! خلاصه من با راهنمایی مدیر٬ به سالن ورزش رفتم و لباسم را عوض کردم. وقتی بچه‌ها وارد سالن شدند٬ چشمانشان از تعجب گرد شد.

طلبه های فداکار، اما بی نام و نشان

بر خلاف برخی از طلاب شهری که بعد از موعظه و سخنرانی از نظر مردم غایب می‌شوند و معلوم نیست که به گفته‌های خود باور دارد یا نه، طلبه طرح هجرت دائم در نگاه مخاطبان خود است او با نوع رفتار و تعامل با مردم است که اسلام را تبلیغ می‌کند، تربیت غیر کلامی مهم‌ترین ابزار آن‌ها است، با بچه‌ها بازی می‌کنند، با جوانان روستا می‌گوید و می‌خندد، با پیرمردان با احترام رفتار می‌کند با زنان بر اساس ادب و وقار رفتار می‌کند، دغدغه تحصیل کودکان را دارد و…

«شبكه تبليغ» توسط آيت‌الله عزالدين زنجانی افتتاح شد

در اين شبكه تبليغی كه به منظور ترويج معارف شيعی در فضای مجازی راه‌اندازی شده؛ سخنرانی‌ها و منابر خطيبان برجسته بارگذاری شده است تا عموم علاقه‌مندان بتوانند از اين معارف بهره ببرند.

طلبه‌های پولکی، طلبه‌های مفتکی

عرض کنم که خیلی خب شما یک و نیم میلیون به شماره حسابی که میدم واریز کنید، یه ماشین خوبم هماهنگ میکنید چون کمر حاج آقا مشکل داره ضمنا مسائل اسکان هم در شان آقا باشه و حاج آقا فقط یه جلسه صحبت میکنن، چشم هر چی شما بگین،راستی آقای احمدی حاج آقا در چه موضوعی میخوان صحبت کنن؟ عرض کنم که الان موضوع رابطه دختر و پسر خیلی مشتری داره

توصیه رهبر انقلاب درباره ورود به عرصه‌های نوین تبلیغی

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر احمد واعظی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم درباره نیازها و ضرورت‌های تبلیغ دینی در اندیشه رهبر انقلاب می گوید: من فكر می‌كنم مطالبات ایشان در عرصه تبلیغ دینی را باید به دو دسته اصلی تقسیم كرد؛ یكی مطالبات تبلیغ در عرصه بین‌الملل و دیگری در عرصه داخلی. حوزه باید از لاك خودش بیرون بیاید و نسبت به عرصه‌های بین‌المللی احساس مسئولیت كند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.