پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

جزوه تخصصی اقتصادنا۱ (تحریم اقتصادی)

یکی از خلاهایی که احساس می شود، نبود زبان مشترک میان اقتصادخوانده ها و مردم است. به همین سبب مردم نمیتوانند در خیلی از تصمیمات سیاسی، فرهنگی و…، فاکتورهای اقتصادی را دخالت دهند. در این جزوه کوشیده شده است مباحث اقتصادی به خصوص مباحث مرتبط با تحریم به زبان ساده و قابل فهم برای مردم بیان شود.

مطمئم که توافق هسته‌ای اجرایی خواهد شد

معاون وزیر خارجه آمریکا گفت: اگر ایران مفاد توافق را نقض کند با بازگشت تحریم های اقتصادی مواجه خواهد شد و همه تحریم های قبلی قابل بازگشت است‬

لغو تحریم‌ها،خواسته‌ای که مدام کوچک می‌شود

اخیراً سید عباس عراقچی، عضو و سخن‌گوی تیم مذاکره کننده‌ی هسته‌ای کشورمان، طی اظهاراتی مسبوق به سابقه، بیان داشته است.

انقلاب بنزین برای شکست تحریم‌های اقتصادی غرب

مرکز بررسی امنیت جهانی آمریکا (IAGS) در دسامبر 2006 گزارشی را درباره طرح های ایران برای شکست تحریم‌های احتمالی غرب در زمینه بنزین با عنوان «انقلاب گاز (بنزین) احمدی نژاد- طرحی برای شکست تحریم های اقتصادی» منتشر کرد.

تحریم‌های اقتصادی در «نبرد خاموش»

«نبرد خاموش» در ارتباط با تحریم‌های اقتصادی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی «مصطفی رضوانی» ساخته می‌شود.

جزوه: آشنایی با تحریم‌های اقتصادی علیه ایران

جزوه‌ای که پیش روی شماست،‌ کوششی به منظور آشنایی با تحریم‌های اقتصادی است. هدف از تنظیم این جزوه شناخت بیشتر این پدیده است که در چند سال اخیر بر بسیاری از تعاملات بین‌المللی و داخلی کشورمان سایه افکنده و لذا ضروری است جریان دانشجویی شناخت مناسبی از این پدیده داشته باشد تا بتواند بهتر از گذشته در مقابله با آن نقش آفرینی نماید.

جای خالی حسن باقری‌ها در جنگ اقتصادی کنونی

اما حکایت امروز، حکایت نبود باقری‌هاست. چرا ؟ به دلایل روشن و متعدد. خبر بررسی طرح شکل‌گیری قرارگاه فراقوه‌ای اقتصادی برای مقابله با آثار تحریم، چند روزی است که شنیده می‌شود. در این طرح گویا قرار است تمام قوا حضور داشته باشند و برای مقابله با تحریم تدبیر نمایند.

تحریم‌های نفتی و بانکی ایران به کجا خواهد انجامید؟

دکتر غلامحسین حسن‌تاش در گفت‌وگو با تریبون مستضعفین گفت: به تناسب این‌که نفت خام بیشتری به عنوان جایگزین نفت ایران وارد بازار دنیا شود -چرا که بازار نفت جهانی و یک‌پارچه است- فشارهای تحریم ایران را بیشتر می‌کنند. مگر این‌که اتّفاقی در دنیا بیافتد و اقتصاد جهانی از این رکود خارج شود و رشد تقاضای نفت شدید شود، در آن صورت شاید مجبور شوند تحریم‌ها را محدودتر کنند.

تهدیدها و فرصت‌های تحریم‌های نفتی در گفت‌وگو با غلامحسین حسن‌تاش

حسن‌تاش با انتقاد از اظهارنظرهای غیرکارشناسی درباره عدم امکان تحریم نفت ایران، آینده‌ی تحریم را به تداوم یا عدم تداوم رکود اقتصادی جهان وابسته می‌داند و آسیب‌پذیری ما را به دلیل اقتصاد تک‌محصولی و توسعه‌نیافته کشورمان می‌داند و با انتقاد از عدم پایبندی دولت‌ها به برنامه‌های توسعه و جلوگیری از ورود بی‌رویه پول نفت به اقتصاد کشور از تجربه‌های ارزشمند دوران جنگ در حوزه نفت می‌گوید.

باید بابت تحریم‌ها از آمریکا تشکر کنیم +دانلود جزوه

«سى سال كشور ما را تحريم كردند، كه البته اين تحريم به سود ما تمام شد. ما بايد از آمريكائى‌ها از اين بخش تشكر كنيم. اگر ما را تحريم نمي‌كردند، ما امروز به اين نقطه‌اى از علم و پيشرفت كه رسيده‌ايم، نمي‌رسيديم. تحريم هميشه ما را وادار كرده كه به خود بيائيم، به خود فكر كنيم، از درون خود بجوشيم. ولى آنها قصدشان اين خدمت نبود، آنها مي‌خواستند دشمنى كنند.»

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.