9 کشور از قانون تحریم نفت ایران معاف شدند

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: نه کشور از جمله چین، هند، کره جنوبی، ترکیه و تایوان بار دیگر از قانون تحریم نفت ایران معافیت دریافت کرده اند.

محکومیت تحریم ایران از سوی ۵ نوبلیست

پنج نوبلیست اقتصاد تحریم‌ ایران را محکوم کردند.

مجددا پیام دشمنی تان دریافت شد!

اینکه آمریکا بدون در نظر گرفتن زمان تغییر دولت در ایران همچنان روش تحریمی پیشین را پی می گیرد، جز عناد، تخاصم و کینه چه معنا و مفهومی می تواند داشته باشد. از این برخورد خصمانه آن هم با دولت تازه ای که شعارش بهبود روابط با دنیا است و در رسانه های جهان به عنوان دولت همگرا با سیاست های جهانی معرفی می شود، سه برداشت می توان داشت:

تصویب لایحه تشدید تحریم‌ها علیه ایران در کنگره

مجلس نمايندگان امريکا، لايحه تحريم‌ها عليه صادارت نفت ايران و ديگر بخش‌هاي اقتصادي از جمله صنايع معدن و خودروسازي را تصويب کرده است.

کاهش تحریم‌ صادرات کالای پزشکی به ایران

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد تحریم‌های صادرات تجهیزات پزشکی به ایران را کاهش داده است.

هند به واردات نفت از ایران ادامه می دهد

این تحریم ها که اعضای اتحادیه اروپا را از خریداری نفت ایران و تامین پوشش بیمه ای محموله های نفتی ایران برحذر می دارد از ابتدای جولای سال گذشته اجرایی شده است.

آثار مثبت تحریم‌ در پیشرفت ایران اسلامی

البته اين روزها نوع تحريم‌هاي آنها تغيير كرده و غرب كه به دنبال زمين گير‌كردن اقتصاد ايران است، به دنبال يافتن روزنه‌هايي است كه ايران از آنها براي دور‌‌زدن تحريم‌ها استفاده مي‌كند؛ روزنه‌هايي كه يك به يك كور مي‌شوند و در طرف مقابل روزنه‌هايي كه يك به يك توسط ايران گشوده مي‌شوند تا راهي تازه براي برقراري ارتباط تجاري با دنيا پيدا كند.

جزوه: آشنایی با تحریم‌های اقتصادی علیه ایران

جزوه‌ای که پیش روی شماست،‌ کوششی به منظور آشنایی با تحریم‌های اقتصادی است. هدف از تنظیم این جزوه شناخت بیشتر این پدیده است که در چند سال اخیر بر بسیاری از تعاملات بین‌المللی و داخلی کشورمان سایه افکنده و لذا ضروری است جریان دانشجویی شناخت مناسبی از این پدیده داشته باشد تا بتواند بهتر از گذشته در مقابله با آن نقش آفرینی نماید.

ولایتی: این سیستم حکومتی٬ مقتضی امروز نیست

عضو ائتلاف سه گانه اصولگرایان تاکید کرد: می‌خواهیم مردم به یک نفر رأی ندهند. مردم به یک تیم رأی بدهند که در رأس آن یک نفر است. معنی آن این نیست که یک نفر به عنوان رئیس‌جمهور همه اختیارات را دارد و وزرا و دیگر وزارتخانه‌ها و دیگر مدیریت‌ها تحت‌الشعاع انوار ساطعه از این یک نفر باشند. این سیستم حکومتی امروز پسند و مقتضی امروز نیست.

به راستی دلایل افزایش قیمت خودرو چیست؟

در ابتدای امر باید گفت در علوم اجتماعی و سیاست مدن همه چیز بر همه چیز متاثر است. وشاید بتوان متغیر های روانی و اجتماعی را پیدا کرد که به طور مستقیم دخیل در تاثیرات متغیر های اقتصادی باشد. به همین دلیل باید از رویکرد جزمی اندیش در پژوهش های اجتماعی به طور کامل صرف نظر کرد. در همین رابطه نیز دلایل گوناگونی اقامه می شود ولیکن به دلیل ظرفیت اندک این یادداشت باید به شاخه های اصلی این تاثیرات توجه کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.