پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

بیانیه‌ لوزان با تحریم بانک مرکزی چه می‌کند؟

تحریم بانک مرکزی ایران از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا صورت گرفته است. در نتیجه این تحریم حساب‌های دلاری و یورویی بانک مرکزی مسدود و این بانک توانایی انجام تراکنش‌های دلاری و یورویی ندارد. البته در اعمال تحریم‌ها اتحادیه اروپا بیشتر بر محدوده خود تمرکز دارد و نسبت به تراکنش‌هایی که در خارج از اتحادیه اروپا صورت می‌گیرد کمتر توجه می‌کند، اما دولت آمریکا نسبت به کل جهان حساس است و اجازه انجام هیچ تراکنشی را نمی‌دهد.

پیش‌بینی رئیس‌کل بانک مرکزی از تحولات اقتصادی سال ۹۱

رئیس کل بانک مرکری در یادداشتی به ارزیابی جامع از تحولات اقتصادی سال آتی پرداخته و عنوان کرده که بر اساس مجموعه تحلیل‌های مذکور، مهم‌ترین موضوع سیاستی برای سال آتی را باید در احتمال شتاب گرفتن نرخ تورم و محدودیت‌های موجود برای افزایش نرخ رشد اقتصادی خلاصه نمود.

تشديد تحريم‌های تبليغاتی عليه بانک مرکزی ايران

اوباما در برنامه تشديد تحريم ها عليه بانک مرکزي ايران و در راستاي اقدامات خصمانه اما بي‌نتيجه خود عليه كشورمان، حکم تحريم هاي جديدي را امضاء کرد و تمامي دارايي هاي مقامات ايراني در آمريكا را بلوكه كرد.

تحریم بانک مرکزی، تهدید‌ها و فرصت‌ها

اولین و مهمترین نکته این است که اساسا ایالات متحده در لیست مشتری های نفت ایران قرار ندارد که تحریم خرید نفت ایران توسط این کشور زیانی را متوجه ایران نماید. البته با توجه به سابقه شورای امنیت در اعمال تحریـم های نفتی علیه رژیم بعث پس از جنگ اول خلیج فارس در قالب برنامه نفت در برابر غذا ضروری است مسوولین کشور از هم اکنون برای شرایط این چنینی اماده شوند و راهکارهای مقابله با این شرایط را فراهم کنند.

انگلیس: آماده از سرگیری مناسبات با ایران هستیم

کمتر از دو هفته پس از رای مثبت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کاهش روابط دیپلماتیک تهران با لندن تا سطح اخراج سفیر انگلیس، دولت این کشور از باز بودن باب مذاکره با ایران خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.