تهدیدات کنوانسیون پالرمو برای دارو و غذا

این روزها قرار است کنوانسیون «سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فرا ملی»، معروف به کنوانسیون پالرمو، در صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گیرد. این کنوانسیون که دی ماه سال گذشته در مجلس به تصویب رسید، در صورت تصویب، می‌تواند مشکلات و خسارت‌های فراوانی برای کشور به وجود آورد که یادداشت پیش‌رو قصد بررسی و تبیین آنها را دارد.

داروی «تحریم دارو» چیست؟

فراهم کردن داروهای با کیفیت، ارزان و به موقع قرار دادن آن در اختیار ‏شهروندان در همه دولت‌ها مد نظر بوده و برای آن سازمان‌های تخصصی ایجاد ‏شده است.

شهید پاریاب به خاطر تحریم داروها شهید شد

ما مقصریم که این روزها کمتر از حال جانبازی می‌پرسیم که گرفتاری‌اش همین دم و بازدم است. عرصه تنگ می‌شود وقتی داروها گران می‌شود و ماهی 1 میلیون تومان بیشتر حقوق نمی‌رسد که باید با آن هم خرج زندگی و زن و بچه را داد و هم دارو و درمان را؛ و در این شرایط بنیاد جانبازان، این جانبازان را رها می‌کند تا برای تهیه دارو به سمت بازار آزاد بروند.

ایران فقط روی کاغذ تحریم دارویی نیست

سیستم تحریم ها کاملا غیر منطقی طراحی شده است: یک رژیم مبهم معافیت برای تسهیل ورود کالاهای بشردوستانه به ایران طراحی شده، اما سایر قوانین محدود کننده مبادلات با ایران، اجرای این رژیم معافیت را غیر ممکن می سازد. بنابراین، صادرات مواد دارویی از لحاظ تئوریک قانونی است، اما در عمل غیر ممکن است.

صادرات دارو به ایران نصف شد

در حالی‌ که مقامات آمریکا ادعا می‌کنند تحریم‌ها، دولت ایران را هدف گرفته است و بر مردم عادی ایران تمرکز ندارد، صادرات داروی این کشور به ایران در سال ۲۰۱۲ به نصف کاهش یافت.

دارو سهمیه‌بندی می‌شود یا نمی‌شود؟

سرپرست وزارت بهداشت، موضوع سهمیه بندی دارو در کشور را نادرست خواند و گفت: دارو به میزان کافی در حال سفارش دادن است و نیازی به سهمیه‌بندی نیست.

ادعای اشتون درباره تحریم دارویی ایران

ما دارو را برای مردم ایران تحریم نکردیم ، دولت ایران دارو وارد نمی کند

«تحریم دارو» باعث سانسور یک فیلم شد!

فیلم سینمایی «حوض نقاشی» از کارهای مازیار میری است که این روزها مراحل آخر بازبینی را برای نمایش در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر می گذراند اما این فیلم در یکی از سکانس ها اشاره به این می کند که تحریم های صورت گرفته علیه ایران موجب گرانی دارو شده شده است که این اشاره موجب شده تا فیلم اصلاح شود که تهیه کننده و کارگردان در صدد رفع این اصلاحات هستند تا «حوض نقاشی» بتواند در جشنواره سی و یکم نمایش داده شود.

گاردین از تحریم علیه ایران نوشت

یک روزنامه انگلیسی با اشاره به تحریم های غرب علیه ایران از تاثیرات غیر انسانی این فشارها بر بیماران گزارش داد.

بازار داروی کشور میزبان چین و هند

وزیر بهداشت گفت: باید بازارهای دارویی خود را به سمت بازارهای نوپدید هند و چین سوق دهیم و این کشورها را برای واردات دارو جایگزین کنیم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.