خودتحریمی شرکت‌های دارو و آوارگی بیماران

قائم‌مقام بیمارستان مسیح‌دانشوری با اشاره به تاخیر پرداخت مطالبات بیمارستانها توسط بیمه‌ها و بدهکار شدن بیمارستان‌ها به شرکت‌های دارویی گفت: شرکت دارویی داخلی بیمارستان‌ها را تحریم دارویی می‌کنند و بیماران برای تهیه دارو آواره می‌شوند.

بسوی ایران با شعار «نه به تحریم‌های دارویی»

این کاروان پس از طی ۳ روز و عبور از شهرهای تبریز، زنجان، قزوین، تهران، اصفهان، یزد و کرمان، وارد استان سیستان و بلوچستان شده و با عبور از مرز میرجاوه وارد کشور پاکستان می شود تا کمک های امدادی و پزشکی خود را به دست زلزله زدگان این کشور برساند.

کمبود دارو هر ماه تعدادی بیمار را می‌کشد

رئیس انجمن اقتصاد دارو ایران گفت: قیمت داروی ضد سرطان« هرستپین» که با ارز آزاد هم وارد می‌شود به هر آمپول ۴ میلیون تومان رسیده و برای بیماری که باید ۴ بار در ماه تزریق کند. ماهانه ۱۶ میلیون تومان هزینه دارد. قیمت برخی داروهای ام اس هم به هر دارو ۱۱میلیون تومان رسیده است.

تفحص آمریکا از یک شرکت دارویی به دلیل تجارت با ایران

بر اساس قوانين امريکا، صادرکنندگان دارو و تجهيزات درماني به ايران بايد پروانه‌هاي ويژه‌اي را کسب کنند. همچنين، غير ممکن بودن انتقال پول از طريق بانک‌ها به دليل تحريم‎‌ها سايه سنگين خود را روي مسائل درماني و دارويي در ايران انداخته و واردات دارو در اين کشور را تحت تاثير قرار داده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.