انتقاد شدید کوفی عنان از نتانیاهو

دبیرکل سابق سازمان ملل متحد، به شدت از اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا انتقاد کرد.

اوباما:هر گونه تحریم علیه ایران را وتو می‌کنم

رئیس‌جمهور آمریکا در ششمین سخنرانی سالانه خود در کنگره هشدار داد که هرگونه تحریم‌های جدید علیه ایران را در حالیکه مذاکرات هسته‌ای در جریان است، وتو خواهد کرد.

مختصات همکاری اقتصادی خوب ایران و روسیه

تجربه همکاری با روسیه و عدم تعقل کافی طرف ایرانی در تنظیم قراردادها، ما را به این سمت رهنمون می‌کند که از همکاری‌های میان دولت‌ها به سمت همکاری میان بخش‌های خصوصی دو کشور حرکت کنیم. چرا که بخش خصوصی دقت و تدبیر بیشتری به خرج داده و به اصطلاح از پس طرف مقابل برمی‌آید.

نگاهی به میزان کاهش تحریم‌ها در توافق‌نامه ژنو

…در توافق‌نامه مقرر شده است که تحریم‌های مربوط به خدمات مورد نیاز برای جابه‌جایی نفت ایران همچون بیمه را تعلیق کنند. این مساله با توجه به حفظ سقف برای فروش نفت ایران، اثری بر افزایش صادرات نفت ایران نخواهد داشت و تنها حمل و نقل نفت ایران را تسهیل خواهد کرد…

کری: تحریم‌های قاطعانه علیه ایران ادامه دارد

وزیر خارجه آمریکا در نشست با اعضای مجلس نمایندگان آمریکا بر ادامه تحریم‌های قاطعانه و دقیق علیه ایران تاکید کرد.

ظریف: تحریم‌های بیشتر، مرگ توافق ژنو است

وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران هشدار داده است اگر تحریم‌های جدیدی از سوی امریکا علیه ایران وضع شود، از نظر تهران «مرگ توافق‌نامه ژنو» خواهد بود.

آمریکا در اعمال تحریم‌ها با صبر و حوصله عمل کرد

بنا بر اظهارات آمریکایی‌ها قرار نیست ساختار کلی تحریمها در مذاکرات دست بخورد، صرفاً چند اصلاح موضعی ایجاد شده که اهمیت آنها و میزان ارزش آنها برای ایران هم محل بحث است. سیره غرب و خصوصاً امریکا هم نشان می‌دهد اعمال فشار به کشورها را به صورت دفعی ولی کاهش فشار را به صورت کاملاً تدریجی انجام می‌دهند.

تحریم‌هایی که برداشته شد و تحریم‌هایی که ماند!

آمریکا از مدت زمان طولانی هرگونه واردات محصولات پتروشیمی را از ایران مورد تحریم قرار داده است اما در سال‌های اخیر دولت آمریکا با استناد به اینکه صادرات محصولات پتروشیمی دومین صادرات ایران پس از نفت است و درآمد آن سبب می‌شود دولت ایران سیاست‌های هسته‌ای خود را ادامه دهد…

سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران پابرجا خواهد بود

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر ضمن دفاع از دیپلماسی خود در قبال تهران گفت، آمریکا و اسرائیل مصمم هستند تا از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کنند و سخت ترین تحریم‌ها علیه ایران همچنان پابرجا خواهد بود.

تمدید تحریم کشتیرانی ایران از سوی اروپا

مدیرعامل شرکت کشتیرانی ایران درباره مصوبه جدید اتحادیه اروپا گفت: با وجود توافق صورت گرفته در مذاکرات اخیر ژنو که مقرر شد تحریم جدیدی بر ایران وضع نشود، اتحادیه اروپا با صدور مصوبه ای ورود کشتی های ایران را به خطوط اروپا ممنوع اعلام کرده است!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.