دور زدن تحریم های نفتی با راه اندازی بورس نفت

چرا دولت از ظرفیت فروش ریالی نفت در بورس استفاده نمی کند؟

صادرات نفت ایران آزاد شد / تعلیق تحریم نفتی

دولت آمریکا دستورالعملی تنظیم کرده است که به خریداران نفتی ایران اجازه می دهد تا زمان اجرایی شدن کامل توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها علیه ایران، از تهران نفت خام خریداری کنند.

ضعف توافق ژنو، موجب عدم توافق نهایی است

مشکل ایران و آمریکا این طوری است زمانی که ما زیاد امتیاز می دهیم با تفکر ایرانی داریم این کار را می کنیم، می گوییم مثلا آقای اوباما فرد باهوش و مؤدبی است، قدم می زنیم، می خندیم، تفکر تفکر ایرانی است، تفکر آمریکایی چیست؟ می خندد و می گوید بله فشارهای ما جواب داده، فشارها را بیشتر کنیم تا کار تمام شود، ما مشکلی با قدم زدن نداریم، منتها این پیام نباید در ذهن طرف مقابل ایجاد شود که ایران به خاطر فشارها عقب نشینی کرده است. انعطاف زیاد خوب نیست.

ساختمان تحریم‌ها چگونه ساخته شد؟

تحریم‌ها یکی از گویاترین مثال‌هایی است که می‌توان در آن، سیر تطور و تکامل دشمنی دشمن را مشاهده کرد. انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی خود، با تحریم‌ها مواجه بوده و در سه دهه‌ی گذشته این تحریم‌ها نتوانسته است وقفه‌ای جدی در مسیر پیشرفت انقلاب ایجاد کند، اما چرا در چهار سال اخیر، تحریم‌ها اثرات بیشتری داشته و چرا اقداماتی که در گذشته برای مقابله با تحریم‌ها انجام می‌شده است، دیگر کارایی لازم را ندارد؟

تجربه ناموفقی به نام سیاست تحریم

اورآسیا نیوز با بی ثمر دانستن سیاست تحریم علیه کشورهای صادرکننده نفت نوشت: در مورد ایران اگرچه شاید تحریم ها به اهداف جانبی خود دست یافته باشند اما رسیدن غرب به هدف اصلی خود از طریق این تحریم ها تقریبا غیرممکن است.

نه دلال نفتی‌ام نه رانتخوار، بسیجی اقتصادی‌ام

زنجانی و شبکه بین المللی شرکت‌ها و بانک‌هایش مسئول اختفای معاملاتی به ارزش میلیارد‌ها دلار هستند که از جانب ایران انجام داده‌اند. او از شرکت‌هایی مانند آی اس او در مالزی استفاده کرده تا میلیون‌ها بشکه نفت ایران را خریداری کند و به بازار عرضه کند. او همچنین از جانب ایران با اتکا به نهادهای مالی خود میلیارد‌ها دلار مبادله ارزی انجام داده است.

دیدگاه زنگنه؛ خوش‌خیالی یا واقعیت؟!

برنامه ارائه شده توسط ایشان تاکید ویژه ای بر توسعه صنعت نفت با استفاده از ارتقای روابط بین المللی و توان شرکتهای خارجی داشته و برخی از گفته های ایشان در زمینه تحریم و صادرات نفت؛ عجیب و نگران کننده است/ خوش بینی زیاد وی به رفع سریع تحریم ها ممکن است وضعیت نامناسب موجود در صنعت نفت را تشدید کند.

مجددا پیام دشمنی تان دریافت شد!

اینکه آمریکا بدون در نظر گرفتن زمان تغییر دولت در ایران همچنان روش تحریمی پیشین را پی می گیرد، جز عناد، تخاصم و کینه چه معنا و مفهومی می تواند داشته باشد. از این برخورد خصمانه آن هم با دولت تازه ای که شعارش بهبود روابط با دنیا است و در رسانه های جهان به عنوان دولت همگرا با سیاست های جهانی معرفی می شود، سه برداشت می توان داشت:

ناگفته‌های رستم قاسمی از تحریم نفت‌

وزیر نفت با بیان اینکه ‌دشمنان ‌تیر خلاص خود را به سمت صنعت نفت کشور نشانه رفتند تا از این طریق شاهرگ اقتصادی کشور را قطع کنند، گفت: ‌سال گذشته سخت‌ترین شرایط را برای فروش نفت ‌داشتیم.

تلاش کنگره آمریکا برای تحریم کامل نفت ایران

گروهی از قانونگذاران و تحلیلگران آمریکایی به عنوان بخشی از کمپین بین‌المللی علیه برنامه هسته‌ای ایران، تمامی تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا خرید نفت و گاز ایران را به طور کامل ممنوع کنند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.