اوباما تحریم نفتی ایران را تمدید کرد

رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های یک‌جانبه علیه خرید نفت و فرآورده‌های نفتی جمهوری اسلامی ایران را تمدید کرد.

تحریم نفتی ایران در دریای شمال لغو شد

در بیانیه انتشار یافته از سوی دولت انگلیس آمده است: دولت گام‌های ضروری و موثری را برای ایجاد امکان آغاز تولیدات و بهره برداری بریتیش پترولیوم در «میدان رهوم» در دریای شمال بر می‌دارد.

بی‌اعتنایی چین به تحریم نفتی ایران

چین بدون توجه به تحریم های آمریکا واردات نفت از ایران در ۹ ماه نخست ۲۰۱۳ را ۱.۴ درصد افزایش داده و این در حالی است که برای تمدید معافیت خود از سوی آمریکا باید در سه ماه آینده ۱۸ درصد وادرات نفت از ایران را کاهش دهد.

تصویب لایحه تشدید تحریم‌ها علیه ایران در کنگره

مجلس نمايندگان امريکا، لايحه تحريم‌ها عليه صادارت نفت ايران و ديگر بخش‌هاي اقتصادي از جمله صنايع معدن و خودروسازي را تصويب کرده است.

معافیت 9 کشور از تحریم نفتی ایران تمدید شد

در عقب نشینی واضح دیگری؛ آمریکا بزودی معافیت 9 کشور جهان را از تحریم‌های نفتی ایران به مدت شش ماه دیگر تمدید می‌کند.

معافیت ۱۱کشور از تحریم‌های نفتی ایران تمدید شد

آمریکا ژاپن و ۱۰ کشور اروپایی را از تحریم‌های نفتی اعمال شده علیه ایران مستثنی کرد.

چرا عصر مصدق در تاریخ ما تکرار نمی‌شود؟

با توجه به سبک اندیشه‌ی روشن‌فکری، مصدق از ظرفیت بالقوه‌‌ی دیگری نیز در عرصه‌ی بین‌المللی محروم شد. اتحاد کشورهای اسلامی، که توسط آیت‌الله کاشانی دنبال می‌شد، می‌توانست توازن منطقه و به تبع آن توازن بین‌المللی را بر هم زند و امتیازی قدرتمند برای فشار بر قدرت‌های استعماری باشد؛ اما متأسفانه به دلیل همین افتراق مبانی فکری، مصدق از آن ظرفیت بی‌بهره ماند.

برگ برنده جدید ایران برای مقابله با تحریم‌

برای نخستین بار در صنعت نفت جهان، دانشمندان و متخصصان ایرانی موفق به ایجاد یک واحد پالایشگاهی ۳۵ هزار بشکه‌ای و افزایش ۴.۵ میلیون لیتری تولید بنزین، گازوئیل بدون انجام کوچکترین هزینه سرمایه‌گذاری و فقط با انجام تغییرات فنی شده‌اند.

جزییات طرح مقابله با تحریم‌های نفتی

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال مطالعه طرحی هستیم تا با کسانی که امروز در تحریم نفتی ایران مشارکت کرده‌اند، مقابله کنیم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.