انتخابات استانی؛ تحمیق مردم بنام رقابت حزبی

این نگاهی که میخواهد بصورت حداقلی هم وامدار مردم نباشد ولی برای پادوییِ احزاب فاسد و الیت، له‌له میزند تهوع‌آور است!
آقایان میخواهند بجای رای مردم، فقط دنبال لابی کردن در لیستها بیفتند؛ با گسترده شدن حوزه انتخابیه میدانند که مردم نمیتوانند به شناخت فردی دست یابند و نامزدهای غیرلیستی هم پول هزینه کردن استانی ندارند پس لیستهایی که با رانت باندهای قدرت و ثروت بسته شده با هجمه وسیع به مردم قالب میشود.

جزوه: تحزب از دیدگاه امام خامنه‌ای +دانلود

در زندگی نامه رهبر معظم انقلاب که دقت می کنی به چند کتاب برمیخوری که هرچند در بازار نشر یا فضای مجازی بیشتر بجویی کمتر می یابی! یکی از این کتب «گفتاری در وحدت و تحزب» است. همانطور که از نام کتاب پیداست، شامل گفتار و متن مکتوب دو سخنرانی است: اولی در 15 خرداد 58 در اهواز و در جمع «انجمن های اسلامی»؛ و دیگری در همان ایام و هفت هشت ماه پس از تأسیس حزب جمهوری در دفتر مرکزی حزب در جمع اعضا و مسئولان شهرستان های حزب.

اسامی ۷۱ حزب دیدار کننده با وزیر کشور

71 حزب و تشکل سیاسی عصر امروز شنبه در ضیافت افطاری رحمانی فضلی وزیر کشور که در تالار این وزارتخانه برگزار می‌شود با وی دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

تحزب اسلامی، راهکار پیشبرد گفتمان انقلاب اسلامی

عدم تشکل ما باعث شده بود که حضورمان در جامعه قابل مشاهده نباشد. در واقع هدف گروه‌ها و تشکل‌هاي ما توليد خروجي‌هايي مناسب خود بود، چرا که مخاطبي جز خود نداشتيم. حجم توليد نيز آن قدر پايين بود که هيچ يک از مردم عادي کوچه و بازار حتي به تصادف نيز به آنها بر نمي‌خورد!

عبدخدایی: تفکر تشکیلاتی رمز ماندگاری شیعه بوده است

مذهب تشیع آمیخته با ایجاد حکومت است و به تعبیر مرحوم مدرس، سیاست ما عین دیانت ماست و تا زمانی که بین این اعتقادات و اعتقاد به تحزب همخوانی ایجاد نشود، احزاب شکل نخواهند گرفت.

اعتقادات احمدی‌نژاد درباره جریان‌های سیاسی درست بود

اصلاح‌طلبان بايد خود را به اركان و شخصيت‌هاي قدرت نزديك كنند و با امتياز دادن امتياز كسب كنند كه يك نوع معامله رخ دهد تقريبا از مجلس هشتم رگه‌هايي از اين را مي‌ديديم دليل چنين اتفاقي اين است كه وقتي آقاي احمدي‌نژاد بر سر قدرت آمد يكي از چيزهايي كه بر هم زد كاركرد جريان‌هاي سياسي در اداره كشور بود اعتقاداتي كه در مورد جريان‌هاي سياسي داشت درست بود و حق با ايشان بود.

مؤسس حزب در جمهوری اسلامی

شهید بهشتی معتقد بود که «اگر در جامعه‌اي حزب و تشكيلات رسمي نباشد، مسلماً در آن جامعه، گروه­‌هايي پيدا مي­‌شوند، اطراف هر شخصيتي و هر صاحب نفوذي، افراد گرد مي­‌آيند و به جاي آنكه احزاب و سازمان­‌هاي متشكل باشند، باندهاي خطرناك فاقد تشكّل و مسؤوليت و انضباط تشكيلاتي به وجود مي­‌آيند كه خطرشان براي وحدت، چندين درجه بيشتر است.»

خانه احزاب الگوی مطلوب تحزب انقلابی نیست

نگاه ما درباره احزاب منطبق با الگوی فعلی و آنچه که در خانه احزاب پیگیری می‌شد نیست چراکه تحزب در کشور باید سهم انگیزه های انقلابی را بالا ببرد.

اعتراض وارد نیست! اصولگرایان به نتایج ساز و کار وحدت ملتزم باشند

لاریجانی با اقتدار رئیس موقت شد و باهنر نیز همه را پشت سر گذاشت و رأی‌اش برای نایب رئیسی مجلس از لاریجانی هم بیشتر شد. ظاهراً نتیجه آن لیست‌ها و آن ساز و کار وحدت و آن بدنه و آن پیروزی که برایش جشن گرفتند همین بود. همه چیز طبیعی است. همه باید به تعریف‌شان از انتخابات و وحدت و خلوص‌گرایی پابند باشند. آن وحدت و آن سهم دهی ها الزاماتی دارد. آن خلوص‌گرایی هم همین طور.

توکلی: چون حزب نداریم دولت از نماینده‌ها سوء استفاده می‌کند

وقتی ما حزب نداریم نمایندگان برای جلب رای حوزه انتخابیه محتاج اقدامات عمرانی در منطقه خودشان هستند و دولت هم از این نیاز سوء استفاده می‌کند و به افرادی که به او نزدیکی بیشتری دارند، یا اینکه همراهی خود را با دولت نشان می‌دهند امتیازات از جنس حوزه انتخابیه می‌دهند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.