دولت تونس منحل شد

نخست‌وزیر تونس با انحلال دولت قول داد که برای حفظ آرامش در کشور پس از ترور رهبر مخالفان انتخابات زودهنگام برگزار کند.

انقلاب تونس پس از دو سال،،بیم‌ها و امیدها

درست است که پیامد های انقلاب تونس بسیار سنگین بود و موجب به وجود آمدن بسیاری از مشکلات و بحرانها شد، اما باید اقرار کرد که عملکرد دولت نیز در این زمینه به هیچ وجه مطلوب نبوده است و همین موضوع باعث بالا رفتن سر و صداواعتراضات بسیاری شد.

همسر امیر قطر، کاخ بن‌علی را خرید

اين در حالي است كه اين روزها قطر كه به مجري بي چون و چراي آمريكايي ها و صهيونيست ها در منطقه و در كشورهاي عربي تبديل شده است، براي اجرايي كردن خواسته هاي آنان دست به هر اقدامي مي زند. بنابراين انقلابيون تونسي بايد نسبت به تحركات اخير قطر در كشورشان بسيار هشيارانه و مدبرانه عمل كنند.

مردم تونس: نمی‌گذاريم رابطه با اسرائيل از سر گرفته شود

«احمد كحلاوي» رئيس كميته مخالف از سرگيري مناسبات ديپلماتيك ميان رژيم صهيونيستي و تونس در تجمعي كه با حضور صدها معترض برگزار شد، نسبت به عادي سازي روابط با اين رژيم به مقام هاي تونسي هشدار داد و آنها را از اتخاذ چنين تصميمي برحذر داشت.

هیچ رهبر عربی انقلاب تونس را تبریک نگفت

خبرنگار القدس العربی که برای گفتگو با نخست وزیر تونس به این کشور سفر کرده در گزارشی نوشت: او را مردی متواضع و خوش قلب دیدم که در ابتدای مصاحبه تاکید کرد تمایل زیادی برای نخست وزیری پس از انقلاب نداشتم و در دوران بازنشستگی در خانه خود روزگار می گذراندم.

موج بيداری از اسپانيا به فرانسه و يونان رسيد

حزب الله : سوريه تاوان حمايت از مقاومت را مي پردازد. راشد الغنوشي خواستار اتحاد همه گروه هاي طرفدار انقلاب شد. تظاهرات ضد آمريكايي در كاراكاس عليه تحريم شركت نفت ونزوئلا
. موج بيداري از اسپانيا به فرانسه و يونان رسيد. مذاكرات هنيه با فرستادگان فتح براي بهبود اوضاع فلسطين. انفجار 3 بمب همزمان با مراسم تحليف رئيس جمهور در نيجريه. مزدوران مسلح علي عبدالله صالح ، معترضان را به خاك و خون كشيدند. گسترش ناآرامي هاي ضد دولتي به ديگر شهرهاي مغرب

«راشد الغنوشی» پس از ۲۲ سال تبعید به وطن بازگشت

«راشد الغنوشی» رهبر حزب اسلامی «النهضه» تونس پس از ۲۲ سال تبعید در میان استقبال گرم هزاران تونسی به وطن خود بازگشت.

شیوع آنفلوانزای تونسی در جهان عرب

غرب در تربیت رهبران جوان خوش نام و مردمی در جهان عرب ناتوان بوده و اکنون مشکل جدی آمریکا این است که رهبر جایگزین برای هیچ کشور عربی ندارد و لذا مهم‌ترین تدبیر غرب این است که تغییر حکومت‌ها را به تاخیر بیاندازد.

راشد الغنوشی: چشمداشتی به قدرت ندارم

رهبر نهضت اسلامی تونس با اعلام آمادگی‌اش برای واگذاری رهبری این جنبش به نسل جدید، از بی‌توجهی‌اش به رسیدن به پست سیاسی خبر داد. «راشد الغنوشی» تاکید کرد: حضور من در رأس جنبش النهضه ضرورتی ندارد زیرا نسل جدید توان قوی‌تری برای برخورد با رویدادهای آینده دارد