دیدار منتقدان دولت سوریه با «کاروان صلح»

قطر و عربستان حتی اگر عرب و مسلمان هم باشند، طرفدار صهیونیست‌ها هستند و خیر سوریه را نمی‌خواهند. ما اجازه نخواهیم داد آن ها در امور سوریه دخالت کنند.

ایران و مصر؛ 2 انقلاب و هفت اختلاف

سه سال پیش سرنگونی رییس جمهوری سه دهه گذشته مصر، انقلابی را در سرزمین فراعنه رقم زد که با وجود همزمانی با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اختلاف های بسیاری با آن دارد.

پیروی از انقلاب اسلامی ادامه خواهد داشت

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان با اشاره به ماهیت انقلاب اسلامی در ایران اظهار داشت، انقلابی که در سال 1357هجری شمسی به وقوع پیوست، یکی از کامل‌ترین انقلاب‎ها در سراسر کشورهای اسلامی در بیش از یک هزار سال می‌باشد.

رویکرد متناقض غرب به تحولات سوریه و بحرین

از نظر موازین و قوانین حقوق بین‌المللی، اعتراضات در بحرین بیشتر ماهیت مردمی دارد و حق برگزاری تجمعات و اعتراضات به صورت مسالمت آمیز در منشور حقوق بشر به همه جوامع داده شده است. در حالی که این حق در بحرین به شدت نقض می‌شود. در مقابل هیچ یک از قوانین حقوق بشری دست بردن به اسلحه برای رسیدن به خواسته‌ها را تایید نمی‌کند و بر همین اساس دولت سوریه تا زمانی می‌تواند به خواسته‌های مخالفان خود توجه کند، که به اعتراضات مسلحانه روی نیاروده باشند.

برای اصلاح آل‌سعود دیر شده است

یک روزنامه انگلیسی با اشاره به اقدامات رژیم عربستان در حمایت از جریانهای مسلح در منطقه به ویژه سوریه و افزایش نارضایتیهای داخلی از آل سعود تأکید کرد، دیگر برای اصلاح دیگر دیر شده است.