مرسی چرا «السیسی» را سرلشگر کرد؟

طنطاوی به عبد الفتاح السیسی، رئیس وقت سرویس اطلاعات مصر اعلام می کند که عملیات کشتار نظامیان سازماندهی شده بوده و هدف از آن در تنگنا قرار دادن مرسی است که در این جلسه او به این موضوع اعتراف می کند و این اعتراف به ضرر طنطاوی تمام شد و از طرف السیسی به گوش مرسی رسید.

تلفات درگیری‌ها در مصر به 51 نفر رسید

با افزايش خشونت‌ها در مصر، تلفات درگيري‌ها ميان هواداران محمد مرسي، رئيس جمهور برکنار شده و نيروهاي پليس اين کشور به ۵۱ نفر رسيده است .

کدام یک دموکراتیک‌تر است؛ مجلس موسسان یا کمیته 50 نفره؟

پس از انقلاب 25 ژانویه اصلاحاتی جزئی در قانون اساسی و البته با رای مردم صورت گرفت تا رئیس جمهور جدید انتخاب شود. سپس مرسی که نماینده مردم بود، خواستار تدوین قانون اساسی جدید شد. اما در شرایط کنونی عدلی منصور نماینده مردم نیست و در هیچ انتخاباتی پیروز نشده است. او گماشته ارتش است نه مردم. لذا حضور منصور در این روند، وجه دموکراتیک ندارد.

پایان یک رویا؛ الجزیره در مصر دیگر محبوب نیست

مقام ارشد شبکه الجزیره فاش می‌کند که در روزگار جنگ آمریکا با عراق، خود امیر قطر شخصا به استودیوهای خبری سرکشی می‌کرده است تا تصویر یا گزارشی از مرگ سربازان پخش نشود، واضح بود که به شدت تحت فشار آمریکاست.

مصر بر لبه پرتگاه جنگ داخلی

پروژه آمریکا این بود که گروه‌های اسلامی مثل اخوان المسلمین با چراغ سبز آمریکا در کشورهای اسلامی مانند مصر و تونس به قدرت برسند. لذا می‌بینید که مسئولان آمریکایی پیش از انتخابات با مرسی و رهبران اخوان المسلمین دیدار می‌کنند.

البرادعی به دادگاه احضار شد

محمد البرادعی به سبب استعفا از سمت معاونت ریاست‌جمهوری مصر و به اتهام «خیانت در اعتماد» نوزدهم سپتامبر (28 شهریور) محاکمه می‌شود.

محمد البرادعی مصر را ترک کرد

منابع آگاه در فرودگاه بین المللی قاهره از حضور معاون سابق رئیس جمهوری موقت مصر در این فرودگاه برای ترک قاهره به سوی وین خبر دادند.

عکس: مصر همچنان در خشم و خون

طرفداران مرسی امروز هم در حمایت از مشروعیت قانون و رئیس‌جمهور برکنار شده مصر به خیابان‌ها می‌آیند.

چرا ارتش مصر دست به سرکوب زد؟

دستور حمله به حامیان مرسی تنها یک روز بعد از آن صادر شد که سران اخوان‌المسلمین با مذاکره و میانجیگری «الازهر» موافقت کرده بودند.

منزل رهبر اخوان‌المسلمین به آتش کشیده شد

افراد ناشناس منزل رهبر جماعت اخوان المسلمین مصر را به آتش کشیدند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.