آتش‌سوزی عمدی در باغ وقفی اراج +عکس

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران هفته گذشته آخرین وضعیت باغ “اراج”- واقع در منطقه ازگل- که به صورت عمدی از سوی مالک آتش زده شده بود را تشریح کرد. علی محمد مختاری در جلسه شورای شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت باغ اراج گفت: این باغ ۲۲ هزار ۶۰۰ متر مساحت دارد و مالکیت آن به نام اداره اوقاف است.

آخرین نفس‌های باغی که قرار بود بوستان شود

باغی که توسط نیروی زمینی به شهرداری سپرده شده بود تا تبدیل به بوستان عمومی شود، حالا قرار است مالکان جدیدی بیابد؛ مالکانی که قرار است در این باغ ساکن شوند!

لیست دانه درشت های تخریب کننده باغات + اسامی

تا زمانی که قوه قضاییه با تخریب کنندگان باغات در تهران و مشهد و اطراف آن که به طور سازمان یافته و با پشتیبانی کمیسیون های ماده ۵ و به صورت آشکارصورت می گیرد برخورد قانونی نکند نمی توان انتظار داشت که در استان های دیگر و در نقاط دورافتاده مراتع و جنگل ها مورد حفاظت قرار گیرند.

درختان باغ پسیان هم قطع شده اند+ عکس

یک فعال محیط زیست از فعالیت اره‌های موتوری برای قطع درختان و تخریب باغ زیبای پسیان در خیابان ولیعصر خبر داد.

شورا برای جلوگیری از تخریب باغ‌ها چه می کند؟

حساسیت هایی که شورای شهر تهران نسبت به تخریب باغ ها داشته است منجر به تدوین و تصویب قوانین بسیار خوبی در این زمینه شده است . همین حساسیت و پیگیری ها موجب شده تا همه در زمینه جلوگیری از تخریب باغ ها به یک تشریک مساعی برسند.

عکس: مقایسه فضای سبز الهیه ۷۸ و الهیه ۹۳

گفتنی است مقطع زمانی 1378 (عکس اول) 2 سال بعد از سیاستهای تخریبی در خصوص باغات الهیه توسط کرباسچی گرفته شده است که نشان از ادامه تخریب در دوران شهرداران بعدی داشته است.

تنها یادگار چهارباغ صفویه شیراز برج می‌شود

از منظر تاریخی نیز قطعه باغ مفروض جزء محدود باغات باقیمانده از خیابان چهارباغ صفویه شیراز است که در شهرهای دیگر مانند نگینی بر سر شهرشان است و در شیراز اثری از آن نمانده است‼ دوران طلایی معماری و شهرسازی صفویه در شیراز نمود بسیار بارزی داشته است، اما متاسفانه تاریخ و متولیان اخیر یادگاری بجا نگذاشته اند.

اعلام جرم جنبش عدالتخواه علیه مسببان تخریب باغات + تصاویر

لازم است با استفاده از همه ظرفیت‌های قوه قضاییه درجهت تأمین امنیت اقتصادی در کشور برای کسانی که دارای فعالیت سالم اقتصادی هستند و همچنین مقابله جدی با مفسدین اقتصادی و هرگونه رانت‌خواری و انحصارطلبی و امتیازات ویژه،‌ اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.