بررسی مساله «امید» در سوره اندیشه

ر بخش نظريه اجتماعي، در ابتدا موضوع «نسبت علم و اميد» مطرح شده است. سؤالاتي همچون اينکه اميد در علم و اميد به علم چيست و اميد غيرعلمي و پيش از علمي، آيا ماهيتاً از اميد علمي متمايز است؟ اميد در علم به چه صورتي در مي‌آيد و به چه چيزهايي مي‌توان اميد بست؟ در اين بخش مورد بررسي قرار گرفته‌اند.

توسعه اینترنت بین الملل به 4 ترابیت

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه پروژه های تدبیر و امید زیرساخت ارتباطی کشور در مرحله مناقصه برای انتخاب پیمانکار قرار گرفته است گفت: طبق پیش بینی انجام شده، این پروژه ها ظرف یک سال و نیم آینده اجرایی می شوند که با اجرای آن، ظرفیت اینترنت کشور به 10 برابر ظرفیت فعلی افزایش می یابد.

آیا حسام‌الدین آشنا عامل ستاره‌دار شدن پناهیان بود؟ +فیلم

امروز یکی از کاربران گوگل پلاس در مطلبی مدعی شد عامل ستاره‌دار شدن پناهیان کسی نبوده است جز دکتر حسام‌الدین آشنا.

رسایی: هفته‌نامه ٩ دی هنوز توقیف است

مواردی که ٩ دی به دلیل آن توقیف شده واقعا منطبق بر قانون نیست. تنها دلیل توقیف انتقاد از توافقنامه ژنو و جابجایی های زیاد در دولت است.

عجله روحانی تبعات منفی خواهد داشت

در اثنای دولت هاشمی نارضایتی گسترده‌ای نسبت به گرانی اتفاق افتاد و اعتراض‌های اجتماعی در اسلامشهر، قزوین و مشهد به همین موضوع ربط داده شد. در پایان دولت خاتمی نیز تبعیض اقتصادی باعث برآمدن صدای عدالت شد. عدالتخواهی احمدی‌نژاد هم نتایجی نامطلوب و معکوسی به بار آورد. روحانی اما در همین ابتدای دولت با دستکاری قیمت‌ها و اجرای عجولانه هدفمندی به استقبال تبعاتی می‌رود که دولت‌های دیگر در پایان راه با آن مواجه شدند.

سونامی جدید؛ افزایش بیکاران به 11 میلیون نفر

پس از هشدارهای متعدد مقامات دولت تدبیر و امید درباره وقوع بیکاری بزرگ در کشور تا سال های آینده، این بار وزیر کشور با اعلام اینکه نرخ بیکاری فعلی 14 درصد است گفت: در صورت ادامه مدل‌های اقتصادی دهه های قبل، در سال 1400 کشور با حدود 11 میلیون بیکار تحصیل کرده مواجه خواهد شد.

طنز: برنامه دولت برای تکریم ایرانیان در صف

شما لطف دارید ولی ما با آنچه که در طرح سبد کالا به آن رسیدیم هنوز فاصله داریم! اما الحمدلله کار خوب شروع شده و خبرهایی که از شهرستان داریم اینه که صفها به اندازه کافی طویل هست. فقط در تهران روند تکریم کمی کند شده

نقد توافقنامه ژنو باز هم قربانی گرفت

هر کشوری که در آن آزادی اندیشه و سخن و بیان و قلم و گردش آزاد اطلاعات بیشتر باشد، زمینه پیشرفت و تعالی در آن کشور مهیاتر خواهد بود. بی تردید اگر در جامعه‌ای بیان‌ها بسته و قلم‌ها شکسته شود اعتماد عمومی در آن جامعه از بین خواهد رفت.

برنامه‌دولت برای حقوق‌بگیران زیر ۶۰۰هزار تومان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه ادامه توزیع سبد کالا همچنان در برنامه است و تلاش خواهد شد مشکلات اجرای گام نخست آن برطرف شود، گفت: سبد کالا به گونه ای توزیع می‌شود که مردم بتوانند آزادانه و به شکل کارتی خرید کنند.

علت اصرار امریکا به تحقیر دولت اعتدال

دولت امریکا قصد دارد صدور ویزا برای حمید ابوطالبی به عنوان سفیر جدید ایران در سازمان ملل را به تعویق بیندازد.